Do herbaty - 15 czerwca 2015

W dzisiejszym "Do herbaty" pocieszymy się, że nie tylko nas nie stać na stołowanie się w ekskluzywnych klubach w Bodrum, dowiemy się, ile osób planuje przepłynąć wpław cieśninę Bosfor i poznamy specyficzne podejście tureckiego wymiaru sprawiedliwości do kwestii ekologicznych.

Do herbaty - 15 czerwca 2015

  • Jeżeli żałujecie, że pożywianie się w klubach plażowych na półwyspie Bodrum jest dla Was nieosiągalne finansowo, to mamy dobrą wiadomość - znajdujecie się w wyśmienitym towarzystwie. Brytyjska modelka Kate Moss została ostatnio zaskoczona rachunkiem za posiłek dla czterech osób, opiewającym na kwotę 2300 euro. Jeśli sądzicie, że zajadała się wykwintnymi potrawami, jesteście w błędzie. Otóż owa astronomiczna suma była ceną za turecką pizzę czyli pide, sałatkę i wino do obiadu. Nieprzyjemna dla Moss sytuacja zakończyła się awanturą z obsługą klubu oraz przedwczesnym opuszczeniem Turcji przez obrażoną modelkę.
  • 26 lipca tego roku odbędzie się niezwykłe wydarzenie sportowe - Samsung Bosphorus Cross-Continental Swimming Race - czyli zawody w przepłynięciu cieśniny Bosfor ze stambulskiej dzielnicy Kanlıca po stronie azjatyckiej do Kuruçeşme w Europie. Odległość, jaką będą pokonywać pływacy, to 6,5 km. Niestety mamy złą wiadomość dla osób zainteresowanych wzięciem udziału w tym wydarzeniu: ze względów bezpieczeństwa do startu dopuszczono 1800 osób, a ilość miejsc przewidziana dla cudzoziemców (900) została zarezerwowana w przeciągu 10 godzin od otwarcia rejestracji.
  • Na pewno pamiętacie falę protestów w obronie parku Gezi, jaka wstrząsnęła Stambułem w 2013 roku. Parę dni temu sąd wydał wyrok w sprawie wniesionej przeciwko policjantowi, który potraktował gazem łzawiącym panią w czerwonej sukience. Zdjęcie zrobione podczas tego incydentu obiegło świat i wywołało ogromne oburzenie. Sąd uznał policjanta za winnego zarzucanych mu czynów i skazał na 20 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 5 lat oraz nakazał mu posadzenie 600 drzew. Bardzo symboliczny werdykt, prawda?

Do herbaty to cykl krótkich wpisów poświęconych aktualnościom i ciekawostkom z Turcji. Staramy się wybrać dla Was najważniejsze, najśmieszniejsze i najbardziej inspirujące newsy z tego kraju.

Odpowiedzi

No to już wiadomo dlaczego

No to już wiadomo dlaczego Kate w drodze do domu była w tak kiepskim humorze :P

http://www.pudelek.pl/artykul/80035/policja_wyprowadzila_kate_moss_z_samolotu_byla_pijana/