Portfolio

Oprócz tekstów i zdjęć opublikowanych na portalu Turcja w Sandałach zespół redakcyjny TwS ma na swoim koncie następujące publikacje:

Katalog Wezyr Turcja lato 2016Styczeń 2016 W katalogu biura podróży Wezyr Turcja Lato 2016 ukazały się nasze artykuły: Gościnność po turecku, Turcja od kuchni oraz Kupowanie to prawdziwa sztuka - co warto przywieźć z Turcji.

Dla wielu podróżników degustacja nowych potraw stanowi kwintesencję zwiedzania i poznawania lokalnej kultury. Smakosze z pewnością nie będą w Turcji rozczarowani. Kuchnia tego kraju jest wystarczająco egzotyczna, by zaskakiwać, a jednocześnie na tyle bliska europejskiej, by każdy znalazł w niej coś dla siebie.

Katalog, w którym ukazały się nasze teksty, można obejrzeć na stronie biura podróży Wezyr.

 

 

Polska i Turcja. Relacje wzajemne w oczach polskich badaczyMarzec 2015 Artykuł Quantitative and Qualitative Characteristics of Polish Tourists’ Activities in Turkey ukazał się w pracy zbiorowej Polish-Turkish Foreign Policy: 600 Years of Bilateral Relations pod redakcją S. Laçiner, H. Palabıyık, i K. Kujawy, wydanej przez Uniwersytet w Çanakkale.

Polska wersja tego tekstu ukazała się pod tytułem Charakteryzacja jakościowa i ilościowa aktywności turystycznej Polaków w Turcji, w pracy zbiorowej Polska i Turcja. Relacje wzajemne w oczach polskich badaczy.

Zarówno wersja angielska, jak i polska są dostępne dla czytelników na portalu Academia.edu.

 

Turcja jest rozmaita, a Turcy są dumniMarzec 2014 Udzieliliśmy wywiadu w Pierwszym Programie Polskiego Radia, który został przeprowadzony przez Tomka Michniewicza w cyklu Reszta Świata.

Wielu z nas ma mylne wyobrażenie o Turcji - gorące plaże nad Morzem Śródziemnym, palmy, hotele i kebaby to obraz trochę przekłamany. - Turcy ze względu na swoją burzliwą historię i położenie są bardzo dumni z tego, że są Turkami i chcą swoją tureckość podkreślać - mówi gość radiowej Jedynki.

Wywiadu, zatytułowanego Turcja jest rozmaita, a Turcy są dumni można odsłuchać na stronie Radiowej Jedynki.

Okładka magazynu All InclusiveCzerwiec 2013 W magazynie ALL INCLUSIVE (numer 1/2013 (23), wiosna 2013, strony 122-128) opublikowany został artykuł autorstwa Izabeli Miszczak. Na siedmiu stronach poświęconych najważniejszym w Turcji miejscom atrakcyjnym dla turystów przeczytać można o Stambule, kurortach nad Morzem Egejskim i Śródziemnym oraz o Kapadocji. "Nasze piękne tureckie wakacje" to tekst napisany z myślą o osobach, dla których Turcja kryje jeszcze wiele tajemnic oraz dla podróżników poszukujących emocji sportowych i odrobiny luksusu. Staraliśmy się nie zapomnieć również o miłośnikach historii oraz o smakoszach, polecając najciekawsze stanowiska archeologiczne oraz najsmaczniejsze dania i napoje omawianego regionu Turcji.

ALL INCLUSIVE to największy luksusowy bezpłatny magazyn turystyczny w Polsce o nakładzie 17.000 egz. Tekst "Nasze piękne tureckie wakacje" jest dostępny online na stronach magazynu.

Plakat wystawy Turcja w SandałachKwiecień 2013 Wystawa fotograficzna "Turcja w Sandałach", która odbyła się w Koszalinie, w Galerii Klubu "Bałtyk". Pokazane zostały na niej wykonane przez nas zdjęcia antycznych miast greckich i rzymskich z terenów Anatolii, w tym z Efezu, Miletu, Priene, Didymy oraz Euromos. Na gości czekało 40 zdjęć autorstwa redakcji TwS oraz zaparzona po turecku herbata.

Relację z przebiegu wernisażu tej wystawy można przeczytać na stronie Koszalinek.pl. O wystawie pisaliśmy również na łamach portalu TwS, w tekście "I po wernisażu".

 

 

 

Okładka książki Amida 359Maj 2012 Zdjęcia murów obronnych w mieście Diyarbakır, wykonane przez zespół redakcyjny Turcji w Sandałach, zostały zamieszczone w książce Amida 359, autorstwa Tomasza Szeląga. Książka ta ukazała się nakładem wydawnictwa Bellona.

Książka przedstawia dzieje oblężenia Amidy przez wojska perskie w 359 roku n.e. Warowna twierdza Amida obsadzona przez garnizon rzymski, znana obecnie jako Diyarbakır, broniła się bohatersko przez przeszło dwa miesiące. Jej upadek miał dramatyczne konsekwencje zarówno dla losów kampanii wojennej, jak i dla dalszych dziejów imperium. Więcej o książce dowiecie się z naszej recenzji.

 

 

 

Okładka magazynu GlobtroterCzerwiec 2008 Artykuł "Jeden dzień z podróży po Turcji czyli Turcja w Sandałach", autorstwa Izy Miszczak, ukazał się w Magazynie Podróżników Globtroter, numer 20 (21) 2008 (III), wraz z wybranymi zdjęciami wykonanymi przez zespół redakcyjny Turcji w Sandałach.

W artykule opisywaliśmy jeden dzień z naszej wyprawy dookoła Turcji w 2005 roku, a w szczególności wschód słońca na górze Nemrut oraz krótką wizytę w Diyarbakır.

 

 

 

 

Szkice o państwie i polityceLuty 2003 Artykuł "Kemal Mustafa Atatűrk i jego samoograniczająca się koncepcja narodu" autorstwa Izabeli Miszczak ukazał się w tomie V czasopisma "Szkice o państwie i polityce", wydawanego przez Koło Naukowe Politologów Uniwersytetu Śląskiego.

Celem artykułu była próba udzielenia odpowiedzi na pytanie: "Co sprawia, że Turcja jest krajem Turków?". To pytanie tylko z pozoru wydaje się banalne, należy bowiem pamiętać, że jeszcze na początku XX wieku pogardliwym mianem Turka określali otomańscy notable nieokrzesanych chłopów z Anatolii.

Artykuł ten można przeczytać na portalu Academia.edu oraz, w nieco zmodyfikowanej formie, na portalu TwS, pod tytułem "Powstanie nowoczesnego państwa tureckiego".

Portal Turcja w Sandałach prowadzi również działalność wydawniczą (jako wydawnictwo Aslan). Do tej pory nakładem tego wydawnictwa ukazały się następujące pozycje książkowe w formie e-booków:

Ponadto prowadzimy własne profile na następujących portalach społecznościowych:

Jesteśmy również twórcami portalu Turkish Archaeological News, stworzonego w 2013 roku, który posiada swój profil na Facebooku (w języku angielskim).

Powiązane artykuły: 

Odpowiedzi

Portfolio

Wielki szacun!!! Młodzi, piękni,zdolni, pracowici, kreatywni i zaradni... Dalszy rozwój zaplanowany, czy trochę spontaniczny?

Dalszy rozwój Turcji w Sandałach

Dziękujemy za miłe słowa! Nasze dalsze plany są częściowo w trakcie realizacji, ale, jak to zwykle bywa, w dużej mierze zdajemy się na to, co przyniesie los :)