Dla użytkowników

Szanowni goście i użytkownicy portalu Turcja w Sandałach!

Poniżej znajdziecie informacje dotyczące najczęściej pojawiających się wątpliwości dotyczących korzystania z portalu. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania dotyczące kwestii, które nie zostały tu przedstawione, prosimy o kontakt z redakcją poprzez skorzystanie z formularza służącego do wysyłania wiadomości administratorom Turcji w Sandałach.

Regulamin forum

Przed rozpoczęciem korzystania z portalu i oferowanych przez niego możliwości prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Forum.

Powrót do spisu treści

Funkcjonalność dla zalogowanych użytkowników

Na portalu istnieje możliwość założenia sobie konta użytkownika. Daje to wiele dodatkowych opcji, niedostępnych dla gości niezalogowanych:

 • dodawanie Relacji z podróży,
 • tworzenie nowych wątków na Forum,
 • edycja ustawień osobistych (w sekcji Moje konto, opcja Edytuj), w tym:
  • dodanie zdjęcia lub obrazka portretowego,
  • ustawienie strefy czasowej,
  • dodanie ulubionego miasta w Turcji,
  • ustawienie domyślnego formatu edytora,
  • subskrypcja i rezygnacja z subskrypcji naszego newslettera,
  • włączenie i wyłączenie osobistego formularza kontaktowego, służącego do wymiany informacji bezpośrednio pomiędzy użytkownikami portalu.
Powrót do spisu treści

Edycja tekstów

Na portalu istnieje możliwość dodawania tekstów w kilku formatach. Wybierając tzw. pełny tryb edycji można korzystać z edytora graficznego, a przy wyborze trybu edycji tekstowej do wyboru są formaty Full HTLM lub Plain Text.

Uwaga: bardzo prosimy, o ile jest to możliwe, o nie wstawianie bezpośrednio na naszą stronę tekstów stworzonych w edytorach graficznych typu Word. Jeżeli chcecie stworzyć tekst najpierw poza portalem, to rekomendujemy wykorzystanie edytorów tekstowych (np. Notatnik, Gedit itp.).

Powrót do spisu treści

Dodawanie obrazków i zdjęć

Obszerna instrukcja wstawiania plików graficznych do tworzonego tekstu dostępna jest w specjalnie przygotowanym artykule. Umieszczane zdjęcia powiiny mieć szerokość 700px w przypadku orientacji poziomej, lub wysokość 700px w przypadku orientacji poziomej.

Powrót do spisu treści

Dodawanie linków

Na portalu istnieje możliwość dodawania linków zarówno do podstron Turcji w Sandałach, jak i stron zewnętrznych. Przypominamy, że zgodnie z naszym Regulaminem linki reklamowe będą usuwane!

Szczegółowa instrukcja dodawania linków jest dostępna w odrębnym tekście.

Powrót do spisu treści

Dodatkowe możliwości

Osoby, które chcą dodawać na portalu Turcja w Sandałach treści inne niż wątki na forum i relacje z podróży proszone są o kontakt z redakcją. Istnieje m.in. możliwość prowadzenia własnego bloga związanego z tematyką turecką.

Powrót do spisu treści

Powiązane artykuły: