Czy i gdzie można poplażować w okolicach Istanbulu?

Turystów przybywających do Turcji można z grubsza podzielić na dwie kategorie: wczasowiczów-plażowiczów oraz podróżników-wędrowników. Pierwsza grupa preferuje wypoczynek bierny, nad Morzem Śródziemnym lub Egejskim, ewentualnie przy basenie, w cieniu parasola oraz z obowiązkowym drinkiem w dłoni.

Grupa druga to obuci w sandały piechurzy przemierzający Anatolię uginając się pod ciężarem plecaka. Do tej kategorii można również zaliczyć podróżników zmotoryzowanych, którzy podjęli wyzwanie przejechania Turcji własnym lub wynajętym samochodem, nie zważając na mrożące krew w żyłach opowieści o szalonych tureckich kierowcach.

Wczasowicze-plażowicze, znudzeni monotonnym szumem morskich fal oraz uciechami oferowanymi przez starannie wybrany hotel, czasami ryzykują i postanawiają poznać nieco kraj, do którego trafili, wybierając jedną z wycieczek fakultatywnych oferowanych przez biura podróży. Docierają wówczas do Pamukkale, Efezu, a nawet do Kapadocji.

Mekką podróżników-wędrowców jest, oprócz bezdroży wschodniej Anatolii, miasto-legenda, czyli położony na dwóch kontynentach Istanbul, jego meczety, muzea oraz bazary. Jednakże strudzeni wędrówkami i zakurzeni pyłem przebytych ścieżek poszukują szansy na odpoczynek oraz na zanurzenie ciał w jakichś przyjaznych wodach... Bosfor w centrum metropolii odpada w przedbiegach, gdyż wystarczy jedno spojrzenie na jego mętne wody przecinane przez niezliczone promy, kontenerowce i tankowce, by obrzydzić sobie myśl o kąpieli.

W tym momencie pada sakramentalne pytanie: gdzie by tu można poplażować w okolicach Istanbulu? Poniżej przedstawiamy kilka opcji:


Poniższa mapka przedstawia lokalizację wymienionych plaż:


Przeczytaj więcej o tureckich plażach.


Odpowiedzi