Dwunaste urodziny Turcji w Sandałach

Dwanaście lat temu, w pewien styczniowy wieczór, powstał pierwszy wpis na portalu Turcja w Sandałach. Od tego czasu wpisów, relacji, wątków dyskusyjnych o rozmaitej treści, ale (prawie) zawsze związanych z tematyką turecką, ukazało się na tym portalu przeszło dwa tysiące. To raczej sporo, prawda? Ekipa TwS jest szczególnie dumna z tego, że udało nam się kontynuować pracę nad naszym portalem przez taki szmat czasu. Przecież wiele internetowych projektów i blogów upada zanim skończy jeden roczek, a tymczasem nasze najstarsze wirtualne dziecko już dwanaście lat.

Trzy nowe przewodniki z okazji 12 urodzin

W międzyczasie pojawiło się w sieci nasze drugie dziecko, portal Turkish Archaeological News, które skupia się w szczególności na stanowiskach archeologicznych i zabytkach położonych, oczywiście, na terenie Turcji. Co prawda równoczesne prowadzenie dwóch sporych projektów zajmuje wiele czasu, ale nie zaniedbujemy przy tym Turcji w Sandałach. W najbliższym czasie możecie spodziewać się kolejnych odcinków relacji z naszej wyprawy do Turcji w lecie 2019 roku. Będziemy też kontynuować cykl "Opowieści z Edirne".

W jaki sposób świętujemy urodziny Turcji w Sandałach? Otóż z tej okazji opublikowaliśmy aż trzy książkowe przewodniki z cyklu "The Secrets of ...". Są one poświęcone Efezowi, Hierapolis i Pamukkale oraz Troi. Wszystkie nasze książki, zarówno w języku polskim jak i po angielsku, możecie znaleźć kierując się linkami umieszczonymi na stronie wydawnictwa Aslan.

Jeżeli jeszcze nie śledzicie nas na Facebooku, to możecie nas tam odszukać. Prowadzimy tam profile Turcji w Sandałach oraz Turkish Archaeological News oraz grupę dyskusyjną poświęconej szeroko rozumianej tematyce tureckiej. Na tych kanałach również dzielimy się naszą pasją, która wcale nie osłabła przez ostatnich 12 lat, oraz wiedzą, którą przez ten czas znacznie poszerzyliśmy. Do zobaczenia w sieci, a może również na podróżniczym szlaku!