Orientalisci_UAM - blog

Międzynarodowa Konferencja Biznesu i Ekonomii w Stambule

Druga Międzynarodowa Konferencja Biznesu i Ekonomii (Istanbul International Conference on Business and Economics) organizowana przez Social Sciences Research Society (SoSReS) to ważne wydarzenie międzynarodowe, które odbędzie się w Stambule w dniach 2-3 sierpnia 2013 roku.

Zabytki w Turcji dostępne dla wirtualnych gości w 3D!

Meczet Sułtana Ahmeda w StambuleW ramach projektu Google Earth 3D Locations, dostępne są już historyczne zabytki w Turcji. Blisko 500 różnych miejsc zostało odtworzonych w 3D i można je zobaczyć za pomocą Google Earth.

W wirtualną podróż można się udać m.in. do pałacu Topkapı, meczetu Sułtana Ahmeda, Aya Sofii, Bazaru Egipskiego, więzienia Yedikule, fortu Rumeli Hisarı, pałaców Çırağan i Dolmabahçe, wieży Galata i Panny, zamku w Ankarze i Bodrum, starożytnego teatru w Aspendos czy grobu Mevlany Celaleddina Rumiego w Konyi.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie internetowej 3dlocationearth.

Liczba tureckich kandydatów do Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO wzrosła do 38!

Twierdza MamureTurecki Minister Kultury i Turystyki Ertuğrul Günay na spotkaniu z Dyrektorem Generalnym UNESCO Iriną Bokovą, które miało miejsce w Stambule, zadeklarował, że liczba nominowanych w Turcji miejsc do Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO wzrosła do 38. Liczba ta podwoiła się w ciągu ostatnich trzech lat.

Turcja obecnie ma 11 miejsc na Liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

TripAdvisor ogłosił 25 najlepszych hoteli rodzinnych w Turcji

TripAdvisor, który jest jedną z największych na świecie witryn turystycznych tworzonych przez użytkowników, ogłosił Top 25 hoteli rodzinnych w Turcji w roku 2012. Lista tych hoteli oparta jest na komentarzach i ocenach gości.

Muzeum Orhana Pamuka odwiedziło już 11 tysięcy turystów!

Orhan PamukMuzeum tureckiego noblisty Orhana Pamuka spotkało się z ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców Turcji, ale i turystów z zagranicy, w tym pochodzących z Peru, Argentyny, Korei, Hong Kongu, Albanii, Gruzji, Arabii Saudyjskiej, Jordanii czy Rumunii. Od czasu jego otwarcia - w kwietniu 2012 - odwiedziło je 11 tysięcy osób.

Muzeum zostało zaprojektowane przez tureckiego noblistę przy współpracy z wieloma wybitnymi architektami. Wizualnie przedstawia miłosną historię Kemala i Füsun, głównych bohaterów powieści Muzeum niewinności. Na poddaszu muzeum zwiedzający znajdą pokój, w którym Kemal przez wiele lat pisał swoją powieść. Muzeum znajduje się na ulicy Çukurcuma 24 w Cihangir w Stambule.

Strony

Subskrybuj RSS - Orientalisci_UAM - blog