Newsletter portalu Turcja w Sandałach - zima 2012/2013

Turcja w SandałachCzas zimowy to dla większości podróżników, którzy za cel wypraw obrali sobie Turcję, okres podsumowań minionego sezonu wyjazdowego, ale również przygotowań do kolejnych wojaży. W ich zaplanowaniu z pewnością pomoże Wam Turcja w Sandałach. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi nowościami na naszym portalu.

Piąte urodziny Turcji w Sandałach

Z radością informujemy, że już 17. stycznia świętować będziemy 5. urodziny naszego portalu. Wszystkim naszym Użytkownikom pragniemy podziękować za nieustające zainteresowanie, zaangażowanie i płynące do nasz komplementy :) Miłym prezentem urodzinowym byłoby dla nas posiadanie 2000 fanów na FaceBooku - już niewielu nam brakuje... Jeżeli chcecie znaleźć się w tym gronie zapraszamy do odwiedzin naszego profilu na FB.

Konkurs na relację 2012 - ogłoszenie kandydatur!

Edycja 2012 konkursu na relację z wyprawy do Turcji została właśnie zamknięta. Oznacza to, że nie będą już przyjmowane nowe zgłoszenia. Do rywalizacji o najciekawszy tekst/zbiór tekstów/wątek stają następujące osoby i ich relacje:

blazejp1

Błażej i Agnieszka oraz ich syn Szymon wybrali się do Turcji dość nieoczekiwanie, ponieważ w ich podróżniczych planach figurowała Rumunia. Dzięki nagłemu zwrotowi akcji mogli podzielić się z nami swoimi przygodami na tureckich drogach. Ich podróż, odbywająca się w czasie Ramadanu, okazała się wspaniałą ilustracją powiedzenia pewnego tureckiego policjanta, że Turkish police are good people.

ewelinalucy

Dwoje podróżników, Ewelina i Ale, zabrali nas w tym roku w niezwykłą podróż na południowy-wschód Turcji. Napisali dla nas dwie relacje: Diyarbakır, miasto na rozdrożu oraz Niezwykli Kurdowie, w których pokazali życie tureckich Kurdów oraz wykazali, że podróżowanie autostopem przez Anatolię może być niezwykle ciekawym doświadczeniem.

Iudex

Ekipa podróżnicza Iudexa liczyła sobie dwa samochody (plus przyczepa) pełne podróżników. Co prawda jego opowieść o długim i tajemniczo brzmiącym tytule W Kurdystanie na wulkanie urządzili grzybobranie, czyli trzy tygodnie między Kurą a Batmanem dopiero się rozpoczęła, a dodatkowo znacznie przekroczyła granice Turcji, ale przyznajemy, że mocno nas już wciągnęła. Ponadto Iudex jest niezmiernie zasłużonym dla sprawy tureckiej fotografem, który wielokrotnie dzielił się z nami swoimi dziełami - zdobią one między innymi teksty o Ogniach Chimery, moście Malabadi czy Obruku.

jacky6

O podróżach Jacky'ego i jego nieodłącznej Maryli długo by można pisać - zresztą jego podróżniczo-relacyjne wątki słyną z długości, ale również z bogactwa informacji i ilustracji. W tym roku Jacky zabrał nas w wojaż, w trakcie którego odwiedził górę Nemrut, Arsameię, Divriği (zazdrościmy!) i wiele innych miejsc, aby w końcu odpocząć w swoim ukochanym Kızkalesi. Jacky jest również autorem własnego bloga, który prowadzi na Turcji w Sandałach oraz miłośnikiem dowcipów, którymi się z nami dzieli w wątku Humor turystyczny.

kasia_p45

Kasię znamy już dobrych parę lat, odkąd podzieliła się z nami swoimi wspomnieniami z okolic Bodrum. Tym razem opisała swoje przygody z bliższych i dalszych okolic Belek oraz z wycieczki do Kapadocji. Lektura jej relacji Riwiera Turecka - moje wspomnienie może okazać się bardzo pouczająca dla tych z nas, którzy nie mieli jeszcze okazji doświadczyć wypoczynku w formie zorganizowanej przez biuro podróży.

Kusadasi

Pod tym nickiem kryje się Paulina - wielka miłośniczka Kuşadası, fotografii i kotów. Posiada ogromną przewagę nad pozostałymi uczestnikami konkursu, a mianowicie - już zamieszkała w Turcji ;) Stamtąd pisze dla nas bloga, zdaje fotorelacje z krwawych obrzędów w garażach podziemnych oraz odkrywa miejsca warte uwzględnienia w planach podróżniczych, takie jak Akyaka - miasto duchów.

lukroman

Nowy człowiek na pokładzie Turcji w Sandałach pojawił się podczas planowania swojej wyprawy, którą następnie odbył wraz z Hanią przy pomocy niezawodnego Osiołka. Razem objechali najdalsze zakątki Turcji i przywieźli z nich mnóstwo ciekawostek i pięknych zdjęć, którymi dzielą się z nami w relacji Turcja Dookoła. Podobno już na wiosnę Lukroman ma w planach powrót do Turcji - zobaczymy, czy również tym razem odkryje dla nas jej nowe oblicze.

Łukasz

Rzutem na taśmę, tuż przed zamknięciem konkursu pojawiła się na Turcji w Sandałach relacja z listopadowej wycieczki do Stambułu w wykonaniu Łukasza. Stambuł mniej turystycznie to opis włóczęgi poprzez deszcz i zawieruchę w poszukiwaniu śladów Adama Mickiewicza, odkrywaniu czym tak na prawdę jest stambulska melancholia oraz unikaniu pułapek rodem z podręczników do psychologii społecznej.

pavvka

Z narażeniem zdrowia i bagażu Pavvka postanowił odwiedzić wczesną wiosną południowy-wschód Turcji. Rezultatem tej wyprawy jest relacja w formie wątku przygotowawczo-sprawozdawczego Pomysł na wycieczkę ze Stambułu. Piękne zdjęcia zapewne warte były wszelkich poświęceń autora. Tym bardziej, że Pavvka jest zasłużonym dla Turcji w Sandałach autorem zdjęć ze stambulskich meczetów, w tym z Küçük Aya Sofya, Fethiye i Rüstempaşa Camii.

piotrmx

Zespół w składzie Pauli75 oraz Piotrmx to nasi użytkownicy od prawie 4 lat. Od dawna dzielą się z nami swoimi doświadczeniami i zdjęciami z Turcji, ale ostatnio rozpoczęli pisanie własnego tekstu wspomnieniowego o wiele mówiącym tytule Nasza Turcja. Wiedzą, co piszą, zwłaszcza, że Piotrmx po raz pierwszy odwiedził Turcję w 1982 roku - i oczywiście mamy jego zdjęcia z tamtej wyprawy!

Zapraszamy do zapoznania się z nominowanymi tekstami oraz do głosowania na najciekawszą relację 2012 w specjalnej ankiecie!

Nowe blogi podróżników na Turcji w Sandałach

Nasz portal staje się przystanią dla autorów kolejnych blogów związanych tematycznie z Turcją. Zapraszamy do lektury dwóch nowych blogów. Pierwszy z nich prowadzi Paulina, która na stałe mieszka w nadmorskim kurorcie Kuşadası. Drugi blog to praca zbiorowa Orientalistów z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Mamy nadzieję spotkać się z Wam wkrótce na naszej stronie. Z serdecznymi pozdrowieniami Redakcja Turcji w Sandałach

Niniejszy newsletter został wysłany zarejestrowanym użytkownikom portalu Turcja w Sandałach. Jeżeli nie życzycie sobie otrzymywać go w przyszłości, wystarczy zrezygnować z subskrypcji.