Zakupowe plany naszych Czytelników

Nadszedł czas podsumowania kolejnej ankiety. Tym razem zapytaliśmy naszych Gości, jaką pamiątkę zamierzają sobie przywieźć z Turcji. Odzew był szybki i zdecydowany. W stosunkowo krótkim czasie odpowiedziało nam 141 osób.

Jeżeli chodzi o wyniki, to cóż, stereotyp Turcji jako raju dziewiarsko-skórzanego trzyma się mocno. Aż 26% odpowiedzi dotyczyło skórzanej kurtki, a 17% "firmowych ubrań". Trochę szkoda, że ciągle mało kto zauważa inne atrakcyjne możliwości tureckiego handlu... A może są one zauważone i trzymane w tajemnicy? Przecież 16% osób wybrało odpowiedź "inne", lecz niestety nie dało nam znać, co zamierzają przywieźć sobie z wakacji.

Coraz więcej podróżników (16%) wydaje się doceniać zalety tureckiej kuchni i planuje nabyć w Turcji słodycze. Na pewno trudno się oprzeć przesłodkiej baklawie czy rozmaitym odmianom lokum.

Stosunkowo słabo wypadły w naszym głosowaniu wyroby jubilerskie ze złota oraz, niestety, rewelacyjne tureckie kosmetyki.

Wszystkim głosującym tradycyjnie dziękujemy i zapraszamy do udziału w nowym głosowaniu. Mamy nadzieję, że będzie gorąco, ponieważ poddamy referendum najsłynniejszych tureckich wokalistów.