Gdzie się wybrać, zeby bylo blisko do Pamukkale

Witam.

 

W ubiegłym roku byliśmy z żoną w Alanyi. Wyjazd był bardzo udany, ale miał jedną poważną wadę. Trwał tylko tydzień. Uwielbiamy z żoną zwiedzać zabytki, różne cuda natury (wodospady, jaskinie itp). A w tydzień za dużo się nie pozwiedza. I tak na plaży byliśmy tylko w pierwszy dzień i ostatni :) A do zobaczenia zostało mnóstwo rzeczy.

Już powoli planujemy wczasy na ten rok. Nie wiadomo, czy na tydzień, czy na dwa. Niestety to nie zależy od nas. Lecieć (jeśli w ogle), będziemy samolotem z jakimś biurem podróży. Nie ma większego znaczenia, z jakiego. A teraz pytanie - jaką miejscowość polecali byście, żeby można się bylo wybrać do Pamukkale bez całodniowej jazdy autokarem (to znaczy chodzi o wycieczkę fakulatywną autokarem, ale żeby było jak najbliżej). Miejscowość na tyle duża, żeby były jakieś atrakcje, ale jednocześnie nie tak wielka, żeby było bardzo drogo i tłoczno. Hotel raczej 4-5 gwiazdek, all inclusive. Wyjazd w miesiącach wiosenno-jesiennych (w lecie za gorąco). Fajnie by było, jak by w pobliżu było delfinarium, ale to nie takie konieczne (w ubiegłym roku w delfinarium w Alanyi zostawiłem prawie 300 euro :)

Wiem, że dużo wymagam, ale mile by była widziana fajna piaszczysta plaża. I oczywiście czysta ciepła woda w morzu :) Ale taka chyba jest tam wszędzie.

ZałącznikRozmiar
Image icon IMG_8954.JPG113.1 KB

Fora: 

Kuşadası

Sądzę, że Kuşadası będzie dobrym wyborem (albo jego okolice). Oprócz bliskości Pamukkale macie tam sporo możliwości do zwiedzania: Efez, Priena, Milet, Didyma, okoliczne piaszczyste plaże, ewentualnie rejs na Samos do Grecji. Obawiam się tylko, że jeden tydzień to zdecydowanie za mało - walczcie o możliwość 2-tygodniowego wypoczynku!

Dzięki :) Właśnie się

Dzięki :) Właśnie się zastanawialiśmy nad Kuşadası. Między innymi. Zastanawiamy sie też nad Marmaris. Do Pamukkale mniej więcej ta sama droga (kilka kilometrów dalej). Co do czasu trwania wczasów. My byśmy i na miesiąc pojechali :) Rzecz w tym, że mamy pod opieką chorą teściową, którą może wziąć do siebie szwagier. Ale on nie zgadza się na dłużej, niż tydzień. Szukamy innych możliwości. Jeśli się uda, to będzie na dłużej. Ale to nie takie proste.

 

-- Pozdrawiam Ajgor