Zbieramy informacje - tureckie plaże

Sezon wakacyjnych wypraw do Turcji powoli dobiega końca, więc nadszedł czas wspomnień i dzielenia się przeżyciami, zarówno tymi miłymi, jak i rozczarowującymi. Nie da się ukryć, że celem wyjazdów tureckich jest nie tylko poznawanie przebogatej historii i kultury tego kraju, lecz również, a w wielu przypadkach - przede wszystkim - plażowanie i kąpiele morskie.

Aby przyszłorocznym podróżnikom ułatwić wybór odpowiedniego miejsca, gdzie woda czysta, a piasek "jak nad Bałtykiem", postanowiłam ulepszyć dawno nie odświeżany artykuł o plażach w Turcji. Potrzebuję jednak do tego celu Waszej, drodzy Czytelnicy, pomocy. Jeżeli posiadacie informacje z pierwszej ręki o jakiejś tureckiej plaży, podzielcie się nią z innymi. Podeślijcie nam wiadomości, wrażenia czy też zdjęcia, najlepiej na adres mailowy Redakcji TwS, a ja postaram się je zebrać w spójną formę i opublikować. Oczywiście uwzględnię przy tym wszystkich współautorów.

Jakie dane są potrzebne? Przede wszystkim: lokalizacja plaży i ewentualnie jej nazwa (np. Plaża Kleopatry w Alanyi). Następnie uwagi dotyczące wody (temperatura, czystość, rodzaj dna, życie morskie, zagrożenia - jeżowce, meduzy itp.). Dalej - rodzaj plaży (piaszczysta - jaki piasek? czy żwirowa, a może kamienista). Następnie - zaplecze dla plażowiczów (bary, leżaki, parasole, sporty wodne) oraz ceny tych przyjemności. Na koniec - wszystkie dodatkowe fakty i wrażenia, jakie przyjdą Wam do głowy. Liczę na szeroki odzew!