Zapowiedź nowego przewodnika TwS - Riwiera Turecka

Przewodnik TwS po Riwierze TureckiejZapewne wielu z Was już planuje przyszłoroczny urlop w Turcji. Dla tych wszystkich osób przygotowujemy właśnie specjalny przewodnik po Riwierze Tureckiej, czyli po odcinku wybrzeża śródziemnomorskiego od Antalyi, przez Side do Alanyi i jeszcze nieco dalej. Jeżeli chcecie aktywnie spędzić czas w Turcji, zajrzeć zarówno do najpopularniejszych miejsc, jak i odwiedzić te rzadko zwiedzane, w które nie zaglądają grupy wycieczkowe - ten przewodnik powstaje właśnie dla Was!

Podpowiemy Wam zarówno gdzie można przyjemnie poplażować i dobrze zjeść, jak i dokąd warto wybrać się w poszukiwaniu zachowanych śladów po przebogatej historii regionu. Doradzimy, w jaki sposób przemieszczać się pomiędzy miastami, jakie pamiątki warto kupić i gdzie najlepiej wychodzą pamiątkowe zdjęcia. Odradzimy też kilka miejsc, które lepiej jest omijać szerokim łukiem.

Przewodnik jest już prawie gotowy, ale ukaże się dopiero w pierwszym kwartale 2015 roku - będzie to najświeższa i najbardziej aktualna pozycja na rynku. Trzymajcie rękę na pulsie!

Przypominamy też, że wydawnictwo Aslan wypuściło już na rynek trzy książki poświęcone tematyce tureckiej, w tym dwa przewodniki - po Edirne oraz po okolicach Kuşadası i Efezu oraz darmową książkę poświęconą obecności Polaków na ziemiach tureckich.

Odpowiedzi

"obecność Polaków"...

chciałem sobie "kupić"...

ale taki nie kumaty jestem i nie wiem jaki "password" mam tam wujaszkowi podać :-(

I dobrze

bowiem nie każdy, z różnych przyczyn, trzyma się ze wszystkich sił swojego all inclusive hotelu.

A ja trochę z nudów a trochę z żalu, że nie byłem dawno w Turcji, postanowiłem wykorzystać swoje zamiłowanie do map i zrobić własną mapę ciekawych miejsc. Na razie jest to wersja nad wyraz robocza. Kartometryczność mapy daleko odbiega od standardów przyjętych w pracy. Mapa ma na celu orientacyjną informację o czymś, co może być warte zobaczenia. I nie zawiera wszystkiego. Przynajmniej jeszcze.

P.S. Stworzyłem własną mapkę, aby nikt się nie czepiał, że wykorzystuję czyjąjś pracę. Tutaj przedstawiam prowincję Antalya, jako chyba najczęściej odwiedzaną przez Polaków.Wersja robocza ciekawostek w Antalyi

Mapka

Piękne dzieło, nawet jeśli to wersja robocza! Ale...własna mapka musi mieć własną Legendę, którą zapewne wkrótce zamieścisz? I przydałaby się możliwość powiększania, bo szczegóły są trochę nieczytelne.