Zaplanuj swoją wyprawę

Turcjawsandalach.pl to strona dla podróżników, którą tworzymy w oparciu o zdobyte doświadczenia. Niejednokrotnie przemierzaliśmy Turcję, najczęściej w sandałach, a teraz pragniemy zachęcić Was do zaplanowania samodzielnej wyprawy po Anatolii.

W celu znalezienia najczęściej poszukiwanych informacji zapraszamy do skorzystania z obrazkowego menu widocznego poniżej. O wiele więcej artykułów znajdziecie używając Spisu Treści po lewej stronie, a jeżeli nie wiecie, gdzie odszukać istotną dla Was treść, skorzystajcie z wyszukiwarki na górze strony lub z indeksu. Jeśli ciągle nie znaleźliście tego, czego poszukujecie, zapytajcie na naszym Forum - znawcy Turcji z pewnością coś podpowiedzą.


Odpowiedzi

Turcja, w której można się zakochać <3

Byłam 2 razy na wycieczkach w Turcji, które prowadziło całkiem dobre biuro Reinbow Tours. Po raz pierwszy w 2009 z 16 letnim synem, po raz drugi w 2011 z kuzynką. Pierwszy raz to zwiedzanie Turcji zachodniej - myślę, że przybliżony teren jazdy Państwo znacie. Drugi raz skusiłam się na Turcję wschodnią z Hatusas, pomnikami Antiocha na górze Nemrut, Antiochią , Urfą i innymi cudami, jak pływanie po Efezie i Harran, i Trabzon, gdzie na słowa; Polska, Kraków od razu podała odpowiedź Kraków - Wisła. Widziałam cudny Monastyr Sumela. Widziałam wcześniej cały Istambuł z rejsem po Boforze, Troję, którą uwielbiam, tak jak uwielbiam H. Schliemana. Dużo by wymieniać, np. Kapadocję 2 x i to nie tylko Góreme, słone jezioro i jezioro Van. Ani, z ruinami kościołow, których było kiedyś ponoć 1000. Granicę z Armenią, Syrią i Iranem. Turków, Arabów, Kurdów i Cyganów. Kraj jest tak piękny, że ciągle coś o nim czytam i ciągle wiem, że jest jeszcze dużo do zobaczenia. Niestety, słabo mówię po angielsku i jestem singielką. Na tym skończę, bo mi serce pęka - chciałabym a nie mogę. Zostają wycieczki z biurami, ale została tylko jedna - Turcja Licyjska. Poza tym to jest drogo. Wiem, że samodzielnie ( ale z kimś!!! ) byłoby przynajmniej 50% taniej. Może na przyszły, 2013 rok znajdzie sie ktoś, kto chciałby mnie "przytulić" na jakąś wyprawę. Nie jestem wymagająca - chcę tylko hoteliku do spania i mycia, czegoś do jedzenia i oby się wykąpać w jakimś morzu, lub basenie, bo jestem osobą wodolubną. Dlatego własnie do w/w wycieczek zawsze dokupywałam 1 tydzień nad morzem. Pozdrawiam Maria