Muzyka

Dla tych, którzy jadą do Turcji w poszukiwaniu rozrywki mamy wspaniałą propozycję - włączenie się do zabawy w rytm tureckiej muzyki. Turecka muzyka rozrywkowa to wielki przemysł, a albumy najbardziej znanych piosenkarzy rozchodzą się w milionach (nie zawsze legalnie wyprodukowanych) egzemplarzy. Scena muzyczna Turcji to nie tylko Tarkan, którego znają już chyba wszyscy, ale również Mustafa Sandal czy Serdar Ortaç. Nie możemy również zapomnieć o tureckich piosenkarkach. Przecież jedna z nich - Sertab Erener - wygrała nawet konkurs Eurowizji!

Odpowiedzi

Rock

A czy jest jakiś dobry rockowy zespół śpiewający po turecku? Chętnie bym posłuchał.

Spróbuj zacząć od

Spróbuj zacząć od zespołu Redd - to wyśmienity melodyjny rock o niebo lepszy od takiego Coldplaya! Również polecam Mor ve ötesi, nieco cięższy w brzmieniu. Klasyką jest już zespół Duman (po naszemu - dym)- coś jak odpowiednik naszego Kultu (Kazik Staszewski jest podobno fanem zespołu.

rocka

dobrego tureckiego rocka jest więcej:)np. Mor Ve Ötesi

Ojej, ja też! Słyszałam

Ojej, ja też! Słyszałam na żywo, stojąc w jednym z pierwszych rzędów... Jest co wspominać!:) "Senden daha güzel" jest chyba jedyną piosenką po turecku, którą jestem w stanie od początku do końca zaśpiewać!;D

Festiwal operowy w Aspendos

Trafiłam na to forum wiedziona informacjami o  festiwalu operowym w Aspendos. W czerwcu, w rzymskim teatrze odbywają się przedstawienia... Nigdy nie byłam w Turcji. Zachwyciły mnie Wasze relacje. Czy ktoś ma jakieś informacje o festiwalu?

 

 

Na koniec świata i jeszcze kilometr dalej

Ferhat Göçer - wielki nieobecny :(

Kochani,

 

Dlaczego wśród sylwetek artystów tureckich nie widnieje jeszcze Ferhat Sultan Göçer?????

 

Wszak to jeden z największych śpiewaków tego fascynującego kraju!!!

 

Tenor prawdziwy, lekarz chirurg (praktykujący!) oraz twórca jednej z nielicznych prywatnych orkiestr symfonicznych w Turcji.

 

A poza tym, niezwykły, absolutnie boski wokalista! 

 

To dla niego pielgrzymowałem do Stambułu we wrześniu 2012 roku!

 

Koncert w Harbiye Açık Hava Tiyatrosu to moje najważniejsze wspomnienie z podróży do Miasta Świateł!!!

 

 

 

 

 

 

Türkiye’de her yerde güzellik, yakışıklık ve lezzetlik var! :)

od dirdir

kochamstary turecki rock: kramp, baris manco.. i ten nowszy: baris akarsu (ale tylko w rockowych kawałkach,np: islak islak.. kiedy słyszę ( i widzę :D ) np. ruzgar, leżę na dywanie i kwiczę jak opętana (ku oburzeniu turczynek i wielu turków :D ).. no i oczywiście ukochani tarkan i soner sarikabadayi.. ehhh..

muzyka i taniec w Wan

Niewiele słuchaliśmy muzyki tureckiej w radio podczas podróży, ale tej na żywo, po skałą Wan, słuchaliśmy i nagraliśmy naszymi "szpiegowskimi" okularami (pewnie dlatego marna jakość:-) ale mam nadzieję, że Iza i Mruk dadzą radę coś z tym zrobić..

muzyka w radio

Przemierzając długie odcinki dróg na wschodzie słuchaliśmy lokalnego radia, niestety, nie nadawało prawie wcale muzyki, najczęściej śpiewy, które z rockiem nie miały nic wspólnego, raczej z muezzinem. Przeważnie było gadanie, które brzmiało jak kazania czy modły. Dopiero w Dyiarbakir usłyszeliśmy żywszą muzykę, a w Goreme to już była kakofonia muzyki z każdej restauracji. Zachodniej muzyki było niewiele..

Demir Demirkan znaczenie

Demir Demirkan

znaczenie słowa "rock" nabiera innego znaczenia ;) ale bardzo przyjemne i co ważne nie "na jedno kopyto" 

Coś innego

Jeśli jeszcze nie znacie,to polecam nastrojowy instrumentalny utwór-Murat Isbilen-"Gulumcan".W połączeniu z "youtubowymi"fotkami z Turcji brzmi bardzo znajomo...