Wyprawa TwS 2012 - pierwsze przymiarki

Powoli nasze myśli kierują się ku planowanej na ten rok wyprawie, oczywiście do Turcji. Tym razem, decyzją redakcyjną, padło na obszar zachodniego wybrzeża Morza Śródziemnego, plus europejska część Turcji czyli Tracja. Podstawowym zadaniem jest dla nas w tej chwili stworzenie szczegółowego planu zwiedzania tych regionów.

Czas więc na apel do naszych Czytelników - jeżeli znacie jakieś ciekawe miejsca w tamtych okolicach, słyszeliście o mało znanych atrakcjach historycznych lub współczesnych, prosimy o podzielenie się z nami tą wiedzą.

Odpowiedzi

Proponuję odwiedzić

Proponuję odwiedzić miasteczko Vize (staroż. Bizye). Całkowicie omijane przez turystów, a ciekawe i z bogatą historią. Pozostałości budowli z czasów antycznych (teatr dobrze zachowany), bizantyjskich (kościół Aya Sofya - przerobiony na meczet i ładnie odnowiony) oraz resztki budowli obronnych. Ponadto w okolicach podobno pozostałości trackie (grobowce), gdyż w Vize było stolica księstwa plemiennego Astów. Jednak zwiedzając ten rejon nie byłem zbyt dokładnie przygotowany i nie dotarłem do nich. Także w rejonie na północ od Edirne są okazałe budowle megalityczne z czasów prehistorycznych (menhiry i dolmeny). Jak kogoś takie rzeczy interesują to fajna sprawa.

Wielkie dzięki!

Podpowiedź weźmiemy pod uwagę, oczywiście, że nas takie rzeczy interesują! Prosimy o więcej sugestii :)

pytanie pomocnicze...

którym przejściem chcecie / planujecie wjechać/wyjechać  a potem do/z TR ?

drugie pytanie - też pomocnicze...

ile dni urlopu planujecie wykorzystać wliczając dojazd do TR i powrót ?

Kwestie poboczne

typu trasa dojazdu i czas trwania wyprawy - zostaną rozpatrzone w terminie późniejszym. Chwilowo skupiamy się na punktach do odwiedzenia na terenie Turcji, zresztą ich ilość zapewne wpłynie na czas realizacji wyprawy.