Konkurs na relację 2012 - ogłoszenie kandydatur!

Edycja 2012 konkursu na relację z wyprawy do Turcji została właśnie zamknięta. Oznacza to, że nie będą już przyjmowane nowe zgłoszenia. Do rywalizacji o najciekawszy tekst/zbiór tekstów/wątek stają następujące osoby i ich relacje:

blazejp1
ewelinalucy
Iudex
jacky6
kasia_p45
Kusadasi
lukroman
Łukasz
pavvka
piotrmx

Edycja 2012 konkursu na relację z wyprawy do Turcji jest dla nas pod wieloma względami wyjątkowa. Po pierwsze, przedstawiamy aż 9 nominowanych autorów, a w kilku przypadkach zespołów, ponieważ pod nickami dodającymi teksty kryje się nierzadko więcej niż jedna osoba. Po drugie, ta edycja konkursu zostanie zamknięta już po ukończeniu przez portal Turcja w Sandałach piątego roku działalności, będzie więc kilka okazji do wspólnego świętowania!

Tegoroczna edycja różni się od poprzednich edycji również różnorodnością form, jakie stają w szranki konkursowe. Wśród nominowanych relacji reprezentowane są zarówno teksty relacji klasycznej - w formie jednego artykułu zilustrowanego zdjęciami, jak i w formie wątków na naszym forum oraz w formie bloga. Nie wszystkie relacje można uznać za zakończone, ale postanowiliśmy także je dopuścić do rywalizacji, tym bardziej, że ich autorzy to zasłużeni TwS-owi działacze. Jednocześnie apelujemy o dokończenie wszelkich niedomkniętych opowieści przed rozpoczęciem kolejnego sezonu podróżniczego!

Jeżeli chodzi o kwestie formalne, to wyłonienie zwycieżcy odbędzie się drogą głosowania - równocześnie z tym tekstem ukazuje się ankieta służąca do tego celu. Kandydatury są w niej wymienione alfabetycznie, a głosować mogą jedynie osoby zalogowane. Wszelkie próby manipulacji wynikami głosowania, przykładowo przez masowe głosowanie osób ze świeżo założonymi kontami na TwS, będą srogo tępione! Ostateczna decyzja co do wyników konkursu pozostaje, jak zwykle, w gestii zespołu redakcyjnego TwS. Zamknięcie ankiety i ogłoszenie wyników odbędzie się 28. lutego, mamy więc aż dwa miesiące czasu. Prosimy o zachowanie spokoju - nagród wystarczy dla wszystkich :)

Poniżej przedstawiamy sylwetki kandydatów do nagrody za najlepszą relację 2012. Są one przedstawione pod znanymi naszym Czytelnikom nickami/loginami. Jednocześnie chcemy podkreślić, że jesteśmy Wam, szanowni autorzy tekstów i zdjęć, niezmiernie wdzięczni za Wasz ogromny wkład w rozwój portalu - bez Was nasza działalność nie miałaby sensu. Mamy nadzieję, że zostaniecie z nami na dłużej i będziecie dzielić się swoimi podróżniczymi odkryciami.

blazejp1

Błażej i Agnieszka oraz ich syn Szymon wybrali się do Turcji dość nieoczekiwanie, ponieważ w ich podróżniczych planach figurowała Rumunia. Dzięki nagłemu zwrotowi akcji mogli podzielić się z nami swoimi przygodami na tureckich drogach. Ich podróż, odbywająca się w czasie Ramadanu, okazała się wspaniałą ilustracją powiedzenia pewnego tureckiego policjanta, że Turkish police are good people.

Powrót do listy kandydatur

ewelinalucy

Dwoje podróżników, Ewelina i Ale, zabrali nas w tym roku w niezwykłą podróż na południowy-wschód Turcji. Napisali dla nas dwie relacje: Diyarbakır, miasto na rozdrożu oraz Niezwykli Kurdowie, w których pokazali życie tureckich Kurdów oraz wykazali, że podróżowanie autostopem przez Anatolię może być niezwykle ciekawym doświadczeniem.

Powrót do listy kandydatur

Iudex

Ekipa podróżnicza Iudexa liczyła sobie dwa samochody (plus przyczepa) pełne podróżników. Co prawda jego opowieść o długim i tajemniczo brzmiącym tytule W Kurdystanie na wulkanie urządzili grzybobranie, czyli trzy tygodnie między Kurą a Batmanem dopiero się rozpoczęła, a dodatkowo znacznie przekroczyła granice Turcji, ale przyznajemy, że mocno nas już wciągnęła. Ponadto Iudex jest niezmiernie zasłużonym dla sprawy tureckiej fotografem, który wielokrotnie dzielił się z nami swoimi dziełami - zdobią one między innymi teksty o Ogniach Chimery, moście Malabadi czy Obruku.

Powrót do listy kandydatur

jacky6

O podróżach Jacky'ego i jego nieodłącznej Maryli długo by można pisać - zresztą jego podróżniczo-relacyjne wątki słyną z długości, ale również z bogactwa informacji i ilustracji. W tym roku Jacky zabrał nas w wojaż, w trakcie którego odwiedził górę Nemrut, Arsameię, Divriği (zazdrościmy!) i wiele innych miejsc, aby w końcu odpocząć w swoim ukochanym Kızkalesi. Jacky jest również autorem własnego bloga, który prowadzi na Turcji w Sandałach oraz miłośnikiem dowcipów, którymi się z nami dzieli w wątku Humor turystyczny.

Powrót do listy kandydatur

kasia_p45

Kasię znamy już dobrych parę lat, odkąd podzieliła się z nami swoimi wspomnieniami z okolic Bodrum. Tym razem opisała swoje przygody z bliższych i dalszych okolic Belek oraz z wycieczki do Kapadocji. Lektura jej relacji Riwiera Turecka – moje wspomnienie... może okazać się bardzo pouczająca dla tych z nas, którzy nie mieli jeszcze okazji doświadczyć wypoczynku w formie zorganizowanej przez biuro podróży.

Powrót do listy kandydatur

Kusadasi

Pod tym nickiem kryje się Paulina - wielka miłośniczka Kuşadası, fotografii i kotów. Posiada ogromną przewagę nad pozostałymi uczestnikami konkursu, a mianowicie - już zamieszkała w Turcji ;) Stamtąd pisze dla nas swojego bloga, zdaje fotorelacje z krwawych obrzędów w garażach podziemnych oraz odkrywa miejsca warte uwzględnienia w planach podróżniczych, takie jak Akyaka - miasto duchów.

Powrót do listy kandydatur

lukroman

Nowy człowiek na pokładzie Turcji w Sandałach pojawił się podczas planowania swojej wyprawy, którą następnie odbył wraz z Hanią przy pomocy niezawodnego Osiołka. Razem objechali najdalsze zakątki Turcji i przywieźli z nich mnóstwo ciekawostek i pięknych zdjęć, którymi dzielą się z nami w relacji 2012 Turcja dookoła. Podobno już na wiosnę Lukroman ma w planach powrót do Turcji - zobaczymy, czy również tym razem odkryje dla nas jej nowe oblicze.

Powrót do listy kandydatur

Łukasz

Rzutem na taśmę, tuż przed zamknięciem konkursu pojawiła się na Turcji w Sandałach relacja z listopadowej wycieczki do Stambułu w wykonaniu Łukasza. Stambuł mniej turystycznie to opis włóczęgi poprzez deszcz i zawieruchę w poszukiwaniu śladów Adama Mickiewicza, odkrywaniu czym tak na prawdę jest stambulska melancholia oraz unikaniu pułapek rodem z podręczników do psychologii społecznej.

Powrót do listy kandydatur

pavvka

Z narażeniem zdrowia i bagażu Pavvka postanowił odwiedzić wczesną wiosną południowy-wschód Turcji. Rezultatem tej wyprawy jest relacja w formie wątku przygotowawczo-sprawozdawczego Pomysł na wycieczkę ze Stambułu. Piękne zdjęcia zapewne warte były wszelkich poświęceń autora. Tym bardziej, że Pavvka jest zasłużonym dla Turcji w Sandałach autorem zdjęć ze stambulskich meczetów, w tym z Küçük Aya Sofya, Fethiye i Rüstempaşa Camii.

Powrót do listy kandydatur

piotrmx

Zespół w składzie Pauli75 oraz Piotrmx to nasi użytkownicy od prawie 4 lat. Od dawna dzielą się z nami swoimi doświadczeniami i zdjęciami z Turcji, ale ostatnio rozpoczęli pisanie własnego tekstu wspomnieniowego o wiele mówiącym tytule Nasza Turcja. Wiedzą, co piszą, zwłaszcza, że Piotrmx po raz pierwszy odwiedził Turcję w 1982 roku - i oczywiście mamy jego zdjęcia z tamtej wyprawy!

Powrót do listy kandydatur

Odpowiedzi

znakomity regulamin i...

...pierwsza świeżo ( trzydzieści kilka minut temu ) zalogowana osoba już zagłosowała...

===

to przyjemne żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

spokojnie, czuwamy

Jedna osoba przekretu nie czyni, chociaz z pewnoscia gronu redakcyjnemu da do myslenia. Regulamin mowi o masowym glosowaniu nowych uzytkownikow, a tego jeszcze nie odnotowalismy...

łońskiego roku...

masówki nie było ale przekręt był...

z userskiego obowiązku nawijam, jako, że naiwnych nie sieją...

=== 

to przyjemne żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

Konkurs

Zaraz, zaraz! A jakim prawem Twoja relacja nie staje w szranki rywalizacji?

W końcu głosowanie będzie demokratyczne, nie będzie kolizji :)

 

Jestem za tym, abyś uzupełniłą listę o swoją relację z wyprawy TwS z 2011, opublikowaną w 2012 r. 

Kto jeszcze jest za? kto przeciw?

Relacja TwS

Uznaliśmy w gronie redakcyjnym, że naszej relacji nie zgłaszamy, ponieważ jesteśmy równocześnie organizatorami tego konkursu, więc sytuacja byłaby niejasna. A koszulki i tak zrobimy też dla siebie :P