Drugie urodziny Turcji w Sandałach

Podobno najtrudniejszy jest pierwszy kROK, ale z przyjemnością ogłaszamy, że nasz portal ma już dwa lata. W tym czasie ze skromnego projektu, którego pomysł urodził się pewnego upalnego wieczoru w Çeşme, nad szklanką piwa Efes, Turcja w Sandałach rozrosła się do rozmiarów poważnego tematycznego portalu podróżniczego.

Z dumą przedstawiamy garść faktów: w zeszłym roku odwiedziło nas 116 066 osób, które złożyły nam w sumie 170 833 wizyt, a w najgorętszym sezonie wakacyjnym liczba wizyt przekraczała 1000 dziennie. To wzrost o 400% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Nasi goście pochodzą nie tylko z Polski, z 433 miast, ale również z 94 innych państw świata. Najczęściej, poza wizytami z Polski, odwiedzają nas, co nie jest wielką niespodzianką, mieszkańcy Wielkiej Brytanii, Turcji, Niemiec i Irlandii. Bardziej egzotyczni goście przybyli na nasze strony z Japonii, Chile, Peru, Kenii i Mikronezji. 163 gości jest również naszymi zarejestrowanymi użytkownikami.

Pragniemy w tym miejscu gorąco podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesu naszego portalu, poprzez dzielenie się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi podróży po Turcji, nadsyłanie zdjęć oraz zadawanie pytań, które ożywiają nasze łamy.

Najpopularniejsze działy Turcji w Sandałach to niezmiennie strony dotyczące zakupów (38 969 odwiedzin), waluty tureckiej (33 302), kuchni regionalnej (22 555) oraz zwiedzania (19 833). Nie spoczywamy jednak na laurach, gdyż w przeciągu ostatniego roku ilość podstron naszego serwisu wzrosła z około 400 do 746, a więc prawie się podwoiła.

Za najbardziej ciekawe nowe treści dodane do portalu uznajemy: kalendarz świąt obchodzonych w Turcji, kalkulator kosztów wyprawy, dział poświęcony zdrowiu w czasie podróży, praktyczny mini-poradnik języka tureckiego, porady dotyczące noclegów, pisane przez naszych gości relacje z wypraw, dział poświęcony tureckim filmom oraz piękne tapety do pobrania na pulpit komputera.

Staramy się również nie zaniedbywać treści dodanych wcześniej i systematycznie je aktualizujemy i rozbudowujemy. Najwięcej czasu poświęciliśmy na poszerzenie popularnego działu o zakupach w Turcji, jak również opisy środków transportu, recenzje książek dotykających problematyki tureckiej, stworzenie krótkich esejów historycznych, zwłaszcza z okresu starożytności oraz na dodanie wielu map i planów. Wiele uwagi zwróciliśmy również na poprawę i rozbudowę rozdziałów poświęconych największemu miastu Turcji - Istanbulowi. Zaktualizowaliśmy również strony dotyczące orientacyjnych cen żywności i artykułów przemysłowych w Turcji oraz tras wycieczek oferowanych przez biura podróży.

Z wielką radością obserwujemy coraz bardziej ożywione dyskusje toczone na naszym forum oraz dodawane przez gości komentarze do artykułów. To dzięki Wam Turcja w Sandałach jest aktywnym miejscem wymiany doświadczeń podróżniczych.

Pragniemy się również pochwalić, że popularność Turcji w Sandałach została zauważona przez wyszukiwarki internetowe, a nasz wskaźnik PageRank wzrósł do 4.