Ciekawe pensjonaty nad M. Egejskim i M. Śródziemnym

Witam! Planuję 2 tygodniowy pobyt w Turcji wraz ze znajomymi. Niechciałbym jechać "w ciemno" dlatego proszę o wskazanie adrsów pensjonatów godnych polecenia nad morzem Egejski i Śródziemnym. W jakich miasteczkach warto się zatrzymać, gdzie wg Was znajdę najciekawsze plaże?

Fora: 

Najlepsze plaże i pensjonaty

Wg mojej subiektywnej opinii najlepsze plaże nad Morzem Egejskim znajdują się w Çeşme, a nad Morzem Śródziemnym - w Anamurze.

Co do pensjonatów, to w Çeşme mogę polecić Adil Pansiyon (należy pytać o właściciela Necipa), a jego adres to:

Musallah Mah. Biyikli Sk. No: 12, tel: (0232) 712 88 59

Natomiast w Anamurze nocowałam w Eser Pansiyon i byłam bardzo zadowolona (pozdrowienia dla właściciela - Tayfuna).

Dzięki za zainteresowanie

Dzięki za zainteresowanie tematem. Jak kształtowały się ceny oraz czy można było używać kuchni? jeśli to możliwe to proszę o fotki z tych miejsc techno_star@wp.pl Z góry dziękuję!

Ceny itd.

Co do Eser Pansiyon, to byłam tam dawno temu, obecnie podobno ceny kształtują się na poziomie 40 TL za pokój dwuosobowy.

W Adil Pansiyon w 2008 roku płaciłam 38 TL za pokój dwuosobowy z klimatyzacją i lodówką.

Dostęp do kuchni był zapewniony (wraz z podstawowy wyposażeniem: naczyniami, garnkami itp.).

W 2009 roku pensjonat Adil odwiedzili Marta i Michał, o czym można przeczytać w ich relacji.

Zdjęciami wewnątrz pensjonatów nie dysponuję, ale gwarantuję, że pokoje były czyste i przestronne.

Adil Pansyion w Cesme

Tak jak napisaliśmy w relacji, nocowaliśmy w Cesme w tym pensjonacie w końcówce 07.2009, pensjonat poleciła Iza :-)), której jestem za to wdzięczna, gdyż w tej cenie w szczycie sezonu w Cesme nie znaleźlibyśmy nic. Za 6 nocy zapłaciliśmy 300 TL (pokój 2 osobowy z łazienką, klimą, lodówką, TV). Na dole, dosłownie na dworze, pod zadaszeniem, znajduje się estetyczna i czysta wspólna kuchnia z dużą lodówką, kuchenką gazową, naczyniami, z której goście mogą korzystać. Lokalizacja tej kuchni jest pomysłowa, nie wyobrażam sobie przygotowywania posiłków w letnim tureckim upale wewnątrz budynku. O pensjonacie muszę dodać, że jest czysty, atmosfera przyjemna i wesoła, gośćmi są wyłącznie Turcy (nie wliczając sporadycznych wizyt Polaków :-)) ), moim skromnym zdaniem łazienkom przydałaby się renowacja, ale w końcu nie przebywaliśmy w pokoju tylko na plażach i w miasteczkach. Oczywiście można spać w niedaleko położonym ładnym hoteliku 3* za podwójną cenę, ale dodam, że pakiet hotelowy raczej nie zapewnia tak przyjaznej atmosfery, chęci pomocy ze strony właścicieli, możliwości uczestnictwa w życiu tureckiej rodziny i ich gości, solidnej dawki śmiechu, leniwych zakupów śniadaniowych tuż za rogiem i innych atrakcji, na których poszukiwanie wyruszamy w samodzielną podróż. Niestety, nie posiadam fotek. Pozdrawiam, Marta J.