Bayramaliler

Współrzędne GPS: 39.087002, 30.478701

Region: 

Bayramaliler to maleńka, zamieszkana zaledwie przez około 400 osób wioska w dystrykcie İhsaniye, na terenie Doliny Frygijskiej. Największą atrakcją tej okolicy są niezwykłe formacje skalne, nazywane bajecznymi kominami (tr. peribacası). Wielu podróżników kojarzy te stożkowe skały z krajobrazem Kapadocji, ale w okolicach Bayramaliler również znajduje się wiele wspaniałych okazów.

Bayramaliler

Bayramaliler

Co warto zobaczyć: 

Zarówno na terenie samej wsi, jak i w jej sąsiedztwie znajdują się piękne okazy bajecznych kominów. Szczególnie ciekawy krajobraz widoczny jest wzdłuż drogi prowadzącej z Bayramaliler w kierunku północnym.

Bayramaliler

Niedaleko od Bayramaliler, w kierunku zachodnim, znajduje się jezioro Emre (6 km). Najbliższe miasteczka w pobliżu Bayramaliler to İhsaniye (10 km na południowy-zachód) i Döğer (12 km na zachód).

Bayramaliler

Bayramaliler

Jak dotrzeć?: 

Samochodem: do Bayramaliler najłatwiej jest dojechać korzystając z trasy D665 z Afyonu do Eskişehir. Jadąc z kierunku Afyonu należy skręcić z niej w kierunku północno-zachodnim po przejechaniu 34 km i przejechać jeszcze 10 km. Zjazd z kierunku Eskişehir znajduje się 80 km od tego miasta, a dalsza droga, prowadząca w kierunku południowo-zachodnim ma długość 20 km.

Bayramaliler

Powiązane artykuły: 

Powiązane relacje: