Alanya-Turkler

Witam. W środę wylatuję do Turcji Alanya dzielnica Turkler.Mam kilka pytań odnośnie tego jak najlepiej dostać się do centrum miasta z tej dzielnicy , bede miszkać w hotelu Jasmin -nie wiem czy jest ten hotel państwu znany...zabieram ze soba 300 dolarów na tydzień i nie wiem czy mi starczy na pamiątki(fajka wodna, jakieś mydełka itp.)jakie są orientacyjne ceny owych wyrobów? (zaznaczam ,ze jedzenie mam w cenie takze tego nie liczę )ile kosztuje wypożyczenie auta lub skutera na dobę?! jak to jest z tymi busami ?tak jak w PL są przystanki?! jakieś rozkłady jazdy?slyszalam ,ze jeste możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych , ktore sa tańsze niz te proponowane w hotelu....gdzie znajde takie oferty?!. z góry dziękuję za odp. P.S super strona...można sie wiele dowiedzieć

Fora: 

Alanya - porady

1. Hotelu nie znam. 2. 300 dolarów na drobiazgi, kilka wycieczek i przekąski powinno spokojnie wystarczyć. Cena mydełek to przykładowo 2,75 lirów za 5 mydełek owocowych. Cena fajki wodnej - zależy od rozmiaru i jakości, ale zawsze trzeba się potargować. 3. Wypożyczenie auta na 1 dzień to koszt od 30 euro wzwyż, skuter jest tańszy. 4. Autobusy miejskie mają normalne przystanki w Alanyi, dolmusze jeżdżą natomiast na wyznaczonej trasie i zatrzymują na żądanie. 5. Oferty wycieczek fakultatywnych są dostępne na każdym kroku w Alanyi i okolicach - trudno przegapić idąc np. główną ulicą. P.S. Dziękuję za pochwałę!

:)

dokładnie tak - świetna strona właśnie czytam wszystko po kolei i muszę przyznać, że czuję się zaciekawiona, podekscytowana i spokojniejsza niż przed lekturą :) jestem właśnie przed wyjazdem do Alanyi pozdrawiam! O.

Turcja

witam,jestem również zakochana w tym kraju i to do tego stopnia,że chciałabym w przyszłym roku pozostać tu dłużej i nie z biurem podróży, lecz indywidualnie, najbardziej lubię Side na 2 miesiące. czy macie jakieś namiary na kwatery prywatne w pensjonatach lub u rodzin, niekoniecznie luksusowe. Doradźcie mi, jak je znaleźć. Czy w Turcji są trudności ze znalezieniem pracy? Znam język niemiecki, komunikatywnie angielski i rosyjski,jestem nauczycielką, czy byłoby dla mnie jakieś zajęcie?

Dłuższy pobyt i praca

1. Z pobytem w Turcji na dłużej niż 1 miesiąc wiąże się problem uzyskania odpowiedniej wizy, ewentualnie jej przedłużenia. Przypominam, że wiza turystyczna, kupowana na przejściu granicznym, jest ważna tylko przez 1 miesiąc. Swoimi doświadczeniami w tej materii dzieliłam się ostatnio w tekście na moim blogu. 2. Jeżeli chodzi o tańsze noclegi w Turcji, to nieco pisałam o tym temacie w tekście o pensjonatach i tańszych hotelikach. 3. Znalezienie pracy to jeszcze inna bajka, uzyskanie oficjalnego pozwolenia to morze biurokracji, zazwyczaj trzeba mieć deklarację przyszłego pracodawcy PRZED przybyciem do Turcji. Pozostaje niestety opcja pracy na czarno, w sektorze turystyczno-gastronomicznym itp., co wiąże się oczywiście z rozlicznymi niedogodnościami i oczywiście jest nielegalne!