21 grudnia 2012

Cały świat oszalał na punkcie końca kalendarza Majów, wszyscy wieszczą najgorsze... Słyszałam, że w Polsce jest to nieco bledsze zjawisko, jakby nie mówić - nasza rzeczywistość dostarcza nam innych wrażeń.

No i jesteśmy krajem katolickim - jakby nie patrzeć. Jeśli ktoś w to wątpi, to proszę rozejrzeć wokół, jak wrze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. W Turcji jest nieco inaczej. Nie mamy tutaj Wigilii, ani innych takich zwyczajów. A kalendarz Majów tyka!

Turcy zatem rzucili się celebrować... koniec świata wg kalendarza Majów. Nie zdajecie sobie sprawy, co się tutaj dzieje. Ktoś puścił plotkę, że ocaleje Şirince - dla niezorientowanych - malutka wioska w górach nieopodal Kuşadası, słynąca z domowej produkcji wina z różnych owoców i pysznego jedzenia.

I zaczęło się. Do Şirince zjeżdżają tłumy. Dzikie tłumy. Swój przyjazd zapowiedzieli także Tom Cruise oraz Angelina Jolie. Byłam tam dwa dni temu i sądząc po ilości ochroniarzy, chyba już dojechali.

W samym Sirince ceny wzrosły dwukrotnie (!) - a wszystkie hotele i pensjonaty są zajęte. Lokalni przedsiębiorcy nie zasypiają gruszek w popiele i... wyprodukowali specjalne wino na koniec świata.

Wszyscy - dosłownie - mówią tylko o tym. Usłyszałam nawet wersję, że w sobotę ma tam pojawić się Jezus. Powiedział mi to Turek, wykształcony, oczytany, nie zmieszał się nawet, gdy spytałam, dlaczego Jezus miałby objawić się w kraju muzułmańskim, a nie np. w katolickiej Irlandii czy Hiszpanii? Powiedział po prostu, że tylko to miejsce ocaleje.

Jednak, kiedy dzisiaj do biura przyszło dwóch Turków, zaprezentowali swoje właśnie zakupione kożuchy i powiedzieli, zupełnie poważnie, że to by... przetrwać koniec świata. Z pewnością graniczącą z obłędem POŻEGNALI NA ZAWSZE się z nami życząc przetrwania. W tym momencie moja cierpliwość się wyczerpała i opuściłam towarzystwo. To tyle w temacie końca świata.

Odpowiedzi

:))) a tak jakoś

:))) a tak jakoś przypomniało mi się, jak TwS odetchnęło (na FB) z ulgą 12.12.12 ;) [enka]

No to teraz się boimy...

...i na wszelki wypadek jutro idziemy kupować kożuchy :) A może powinniśmy na wszelki wypadek zawiesić działalność portalu - bo i tak wszystko diabli wezmą już za dwa dni?

ja już dziś kupiłam

ja już dziś kupiłam śniegowce (choć śnieg u mnie właśnie spłynął). może wystarczą zamiast kożucha. a co do portalu... 2-3 dni odpoczynku jeszcze nikomu nie zaszkodziły, a lepszej wymówki nie znajdziecie:) [enka]

co to, to nie!

...wyrażam swój kategoryczny protest w kwestii zawieszenia portalu, gdyby tak się stało, to byłby prawdziwy koniec świata!

kożuchy można kupić, zawsze to jakiś nowy łaszek. 

 

Wy się śmiejecie, ale tu naprawdę wszyscy głęboko w to wierzą.

 

www.zamieszkajwturcji.pl

21, czyli piątek...

niechaj kończący - zaczekają do wieczora...

zanim kuniec świata doleci do kraju wuja Sama co MaOba...

a ja zacznę degustować anyżkową wersję raki jako znakomity środek znieczulająco - usypiający...

a co też mułłowie obecnie w meczetach nawijają ?

==== 

to przyjemne żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

koniec świata?

To już prawdziwy amok! Dajmy sobie na wstrzymanie na 2 dni a potem będzie tylko spokój... No, może tylko gorączka świąteczna :) Wojciech Maruszewski

i co, i co, i co...?

i co, i co, i co z tym światem...?

czekamy na relację!

skończył się? :> u nas jeszcze jest...

Miał być o 12.12 tylko nie

Miał być o 12.12 tylko nie powiedzieli, czy w dzień, czy w nocy, południe minęło i przyszedł człowiek do biura, mówiąc, ze konice świata bedzie  o... 15.00 

póki co - żyjemy :D

 

www.zamieszkajwturcji

koniec świata?

I co z tym końcem świata - amok minął? Czy może jeszcze są rozważane inne opcje co do terminu tego wydarzenia? Ciekawe, czy zapowiadani goście zaszczycili Sirince swoją obecnością...

Tom z tego co wiem, to chyba

Tom z tego co wiem, to chyba nie, ale głowy nie dam, ale Angelina jest tu kilka razy w roku, spotkala się z premierem, więc na pewno była w Turcji

 

www.zamieszkajwturcji.pl