Podróż przez Turcję do Gruzji wzdłuż Morza Czarnego

Witam planuję podróż własnym samochodem do Gruzji trasą wzdłuż morza Czarnego, z dzieciakiam na pokładzie. Czy mogę spokojnie nocować "na dziko" w tym regionie i jak w ogóle z bezpieczeństwem w tym regionie Turcji byłabym wdzięczna za informację. 

Fora: 

Do Gruzji

Turcja jest bezpieczna ( że tak jest, Iza wylała tony atramentu na tym portalu) ale nic nie zwalnia z roztropności i zadbania o własne bezpieczeństwo. Drogi wzdłuż wybrzeża znakomite, aż do przejścia do Gruzji, dużo miasteczek i miast oraz wsi godnych zwiedzenia albo dla odpoczynku.

Jeśli będziecie jechać nadmorską dwupasmówką to miejsc do spokojnego noclegu "na dziko" nie będzie za wiele. Plaże są tylko w miejscowościach, zjazdów do zatoczek i dzikich plaż nie ma, wybrzeże jest raczej klifowe. Myśmy w 2012 "kamperując" w tamtych stronach znajdowali spokojne miejsca na nocleg zjeżdżając na starą drogę, równoległą do ekspresówki. W ludnych miastach i wsiach zawsze znajdował się ktoś ciekawski, kto się kręcił w pobliżu i zaglądał do auta. Niestety, nie podam ci koordynat GPS bo nie rejestrowałem takich miejsc. Zresztą dużo zależy od tempa jazdy.

PS. Rozważ noclegi w domach nauczyciela - poczytaj na TwS...

 

Rok temu przejechałem sporą

Rok temu przejechałem sporą część tego wybrzeża i o ile taki turystyczny przejazd uprawnia do jakichkolwiek jednoznacznych osądów to mogę napisać że jest tam bezpiecznie. Ludzie są zazwyczaj przyjaźni i pomocni. Turysta nie spowszedniał tam tak jak w wielu innych rejonach Turcji. Co do noclegów na dziko to się nie wypowiadam, ale spokojnie można tam znaleźć niedrogi nocleg "cywilizowany". Warto tylko pamiętać że droga pomiędzy Zonguldakiem a Sinope jest równie piękna jak i trudna. Ciężko znaleźć tam 100 metrów asfaltu bez ostrych zakrętów więc ciężko tam będzie nadrobić czas. Za to widoki zrekompensują stracone godziny.

Nocowanie na dziko

Zasadniczo panowie udzielili już odpowiedzi, ja tylko dodam, że sama bałabym się spać w tym regionie zupełnie na dziko, z uwagi na zwierzęta - to teren mocno zalesiony i obfity w zwierzynę. Bez osłony pod postacią przyczepy kempingowej czy kampera jakoś dziwnie spać, nawet w namiocie, zwłaszcza ze względu na duże psy i inne takie...

Dziękuję bardzo wszystkim za

Dziękuję bardzo wszystkim za informacje i rady. Jedziemy tam w kilka samochodów wszyscy mają namioty dachowe, generalnie trochę się po swiecie włóczymy, ale od tych wszystkich złych informacji które przesyłaja media sama już głupieję. A od czasu kiedy zabieram dziecaki ze soba zachowuję się jak kwoka, która chce mieć wszystko trzy razy sprawdzone :)

Serdecznie dziękuję za wszelkie informacje

Tydzień temu wróciłam z podróży. Udalo si nam bez przeszkód dotrzeż do Armeni. Bardzo wszystkim dziękuję za udzielane informacje. Na północy Turcji bardzo spokojnie, nie ma problemu ze znalezieniem miejsca do spania na dziko. Ludzie sa życzliwi i pomocni. 

gratulacje...

Udało Wam się to, co nie udało mi się 3 lata temu.

Bardzo chętnie poczytam i to nie tylko ja - Waszą relację - szczególnie jak rozłożyliście trasę.

 

zdjęcia

Relację fotograficzną z naszej podróży można też zobaczyć na stronie  travel4x4.pl :) Moi znajomi są bardziej profesjonalni w tym zakresie.  

Postaram się opisać tarsę i

Postaram się opisać tarsę i przesłać parę zdjęć tylko ogarnę się trochę zawodowo :) Praca jakoś tak człowike napada po powrocie z podróży ;)