Kuchnia turecka wydawnictwa Olesiejuk

Autor: 

b/d

Wydawnictwo: 

Olesiejuk

Rok wydania: 

2007

Język: 

polski

Orientacyjna cena książki: 

6,99 zł

Rodzaj książki: 

kulinarna

Kuchnia tureckaMiłośnikom kuchni tureckiej oraz wszystkim tym, którzy chcieliby popróbować własnych sił w przygotowywaniu potraw poznanych podczas wyprawy do Turcji trafia się tym razem niecodzienna okazja: zakup książki kulinarnej za cenę właściwie symboliczną w... dyskoncie Biedronka.

Kuchnia turecka została wydana kilka lat temu i obecnie nie jest dostępna w innych kanałach sprzedaży. Jeżeli uda się Wam dokonać jej zakupu, to nabędziecie zgrabną, niewielką książeczkę, zawierającą ponad 100 przepisów, z których każdy jest zilustrowany zachęcającym zdjęciem gotowej potrawy. W indeksie znajdującym się na końcu publikacji szybko wyszukacie przepisy na przekąski, zupy, dania mięsne i rybne oraz ciasta i desery.

Żeby nie zabrzmieć nadmiernie entuzjastycznie mogę jedynie dorzucić dwie uwagi krytyczne. Po pierwsze brakuje mi w książce oryginalnych tureckich nazw potraw. Wydaje się, że ułatwiłoby to poszukiwania kucharzom, którzy pragną w domu odtworzyć smaki dań znanych z restauracji tureckich. Po drugie (to już drobnostka) - przekąski tureckie nazywają się meze, a nie, jak to sugeruje się w książeczce - mezze.

Odpowiedzi

Zakupilam i jestem

Zakupilam i jestem zadowolona, chociaz przyznaje, ze wiele potraw nie moge przygotowacz braku skladnikow :)

Kupilamw Auchan niedawno.

Kupilamw Auchan niedawno..niestety, chyba w drukarni nastąpil jakis problem z pociciem stron, bo ksiazka jest zle zlozona i czesc przepisow nie ma podanych w calosci, A szkoda