Z dzieciakami i z namiotem ?

Planujemy dłuższy objazd po całej Turcji, głownie część wschodnia, wsch.-poł z dzieciakami (7,8 lat) z namiotem i własnym autem. I mam kilka pytan, bo moze ktoś zna odpowiedzi:

 

1. czy w każdym miejscu mozna rozbijać namiot?

2. na ile bezpieczne jest rozbijanie namiotu w górach lub innych odległych od ludzi miejscach?

3. jak bezpieczne jest jechanie własnym autem?

 

Dzięki za odpowiedź.

Dominika 

 

Fora: 

Z namiotem po Turcji

Nie, oficjalnie w Turcji nie wolno rozbijać namiotu poza miejscami do tego celu wyznaczonymi. W praktyce często zdarza się, że policja przymknie na to oko, ale zwłaszcza we wschodniej i pd-wschodniej części kraju ODRADZAM ROZBIJANIE NAMIOTU GDZIEKOLWIEK. To ciągle tereny tlącego się konfliktu z Kurdami i taki samotny namiot może być podejrzany dla władz lub/i partyzantów.

Najlepiej dogadać się z właścicielem terenu i rozbić namiot przy jego domu/pensjonacie/hotelu, w pobliżu osiedli ludzkich. Dodatkowo w Turcji wschodniej grasują nocami watahy zdziczałych psów, zdarzają się wilki i niedźwiedzie. Nie jest to częsty przypadek, ale z zwłaszcza z dziećmi bym nie ryzykowała.

Polecam zapoznanie się z wykazami oficjalnych kempingów w poszczególnych regionach Turcji (proszę kliknąć w link), nie jest ich zbyt wiele, ale są, i to często niedrogie. Z ich infrastrukturą bywa różnie, są i luksusowe, jak i bardzo podstawowe.

Podróżowanie własnym samochodem jest bezpieczne, radzę przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Zgłaszano mi przypadki, gdy policja widząc zagraniczną rejestrację, usilnie szukała powodów do wypisania mandatu...

Życzę udanej wyprawy, mam nadzieję, że Was nie wystraszyłam :)