transport do kusadasi

cześć

jestem nowa na forum, miłośniczkom uroków Turcji i szczęśliwą posiadaczką w tym kraju własnego apartamentu. Ponieważ jeździłam tam od kilku lat wlasnym samochodem nie mam pojęcia jak dostać się dokładnie do Kusadasi inaczej. Czy może ktoś podpowie mi jak w miarę tanio dostać sie do Izmiru a potem najważniejsze jak z Izmiru do Kusadasi. Interesuje mnie głównie transport publiczny. Pozdrawiam

Fora: 

Transport do Kusadasi

Witam nową użytkowniczkę naszego forum!

Nie piszesz skąd chcesz dotrzeć do Izmiru, zakładam, że z Polski, ale nie wiem, z którego jej regionu. W sezonie wakacyjnym (gdzieś od końca kwietnia do początków października) najłatwiejszym rozwiązaniem na transport lotniczy do Izmiru jest wykupienie samego przelotu czarterowego za pośrednictwem jednego z biur podróży - wówczas przelot jest bezpośredni, a takie loty odbywają się z kilku lotnisk w Polsce.

Poza tym sezonem można próbować dolecieć z Polski samolotami rejsowymi, ale tylko z przesiadką, np. z Warszawy do Stambułu i ze Stambułu do Izmiru lub z Katowic czy Krakowa do Monachium lub Frankfurtu i dalej stamtąd do Izmiru. Przy odpowiednio wczesnym zaplanowaniu i zarezerwowaniu przelotu ceny nie zabijają, ale niskie i tak nie są.

Często najtaniej wychodzą przeloty do Izmiru z lotnisk niemieckich lub brytyjskich, trzeba dobrze poszperać w poszukiwaniu najlepszych połączeń. Pomocnym narzędziem jest internetowa wyszukiwarka połączeń SkyScanner - nie obejmuje ona wspominanych powyżej lotów czarterowych.

Z Izmiru do Kusadasi można dojechać autokarem (z dworca autokarowego), nie ma połączeń bezpośrednich z lotniska, trzeba transportem miejskim lub taksówką przemieścić się z lotniska na dworzec. Taksówka z lotniska w Izmirze do Kusadasi powinna kosztować w granicach 150 TL, ale warto upewnić się i ustalić przed kursem cenę z kierowcą.

P.S. Dziwi mnie fakt, że takich podstawowych informacji dotyczących dotarcia do Kusadasi nie był w stanie dostarczyć pośrednik, od którego kupiona została nieruchomość.

Jestem miłośniczkom :-)))))

Najpierw kupujemy apartament a potem nie wiemy jak dojechac. Albo blondynka albo reklama.Ciekawe czyjego autorstwa :-)))))))))))

Podejrzenia...

...są niesłuszne, zaręczam jako admin swoją głową. Zresztą jako forma reklamy to takie pytanie byłoby kuriozalne i absurdalne, czyż nie? Takie historie się zdarzają, chociaż są zadziwiające, prawda?

Moze i sie zdarzaja ale

Moze i sie zdarzaja ale zakładamy bardziej prawdopodobne rozwiązania.

A jako reklama wydaje mi sie to pytanie jak najbardziej na miejscu. Reklama to nie tylko "Kup apartament w Turcji" Sa bardziej podstepne sposoby na zachecnie klienta. To wlasnie jeden z nich.

Jestem miłośniczkom :-)))))

Rzeczywiście, kuriozalny wpis! Kilka lat dojeżdżała, mieszkała w swoim apartamencie i nagle nie wie, jak się dostać z lotniska do miasta?! A pytanie do sprzedawcy apartamentu to nie przyszło do głowy tej "miłośniczce"?

 

Wojciech M.

jak tanio - to moje trzy grosze ...

Bo logicznie nie trzyma się to kupy...

- primo - posiadaczka autka. które musiało być na tyle wartościowe - czytać sprawne, żeby można było bez stresu poważyć się na wojaż do TR,

- secundo - nabywczyni apartamentu - nawet na najtańszy trzeba wydać sporo kasy - to w każdym kraju,

- tertio - zamierza ułożyć sobie życie na tamtejszym wybrzeżu i przemieszczać się tam dolmuszami ( rezygnując z własnego środka transportu ) ? 

=== 

to przyjemne żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

Ciekawe czy ten apartament

Ciekawe czy ten apartament ma koło Izmiru. Zaraz sie okaze, ze koło Antalyi dlatego biedactwo nie wie jak dojechac do Kusadasi. i tylko chciala sie pochwalic, ze ja stac na apartament. Co najmniej ćwierc banki. I korzysta ze srodkow komunikacji publicznej? Biedactwo wykosztowało sie i zabraklo na pozyczenie auta. Kupy sie to nie trzyma ale moze to jakas logika blondynki.