Wszystkiego najlepszego Pięciolatko!

Pięć lat temu, dwoje wytrawnych Podróżników w sandałach, stanęło nad zatoką w Çeşme i zadało sobie pytanie: A może by tak stworzyć portal o Turcji? Dla innych, którzy, tak, jak my, są zafascynowani tym krajem?

Tych dwoje, to oczywiście Iza i Mruk, dwoje wspaniałych ludzi, redagujących bezpłatnie i w swoim czasie wolnym unikatowe artykuły o Turcji. To dzięki ich pasji, my, wszyscy użytkownicy portalu „Turcja w Sandałach”, możemy czerpać garściami wiedzę, przygotowaną i podaną nam na tacy właśnie przez nich.

Wino od Zamieszkaj w Turcji

Ile czasu jest nam zaoszczędzone dzięki tym relacjom, to tylko my wiemy. A czy do końca zdajemy sobie sprawę z tego, że Oni to robią całkowicie za darmo? Często nawet nie słyszą – chce się powiedzieć – nie czytają – słowa „dziękuję” za swoje relacje. Nie muszą, a to robią. Kiedy powiększyła się im rodzina, niezrażeni, podróżują nadal, a swoje maleństwa przyodziali... w sandałki. Przemierzają całą Turcję wzdłuż i wszerz w sandałach, aby potem nam, Czytelnikom, było łatwiej.

Zarówno Iza, jak i Mruk posiadają olbrzymią wiedzę historyczną i kulturową o tym wspaniałym kraju, który dla niektórych z nas stał się ojczyzną. Wiedzą dużo więcej, niż wszystkie przewodniki razem wzięte, a dodatkowo ich wiedza poparta jest doświadczeniem, gdyż każde miejsce, które opisują – oni po prostu odwiedzili.

Panują niepodzielnie nad portalem i z tej racji, należy im się wielkie DZIĘKUJĘ. To wyłącznie Ich zasługa, że mamy gdzie dzielić się naszymi wrażeniami. I choć nie wszyscy z nas podróżują w sandałach, naprawdę doceniamy Wasz wysiłek i wkład w budowę i tworzenie tego najlepszego i największego portalu o Turcji w Polsce.

Paulina Maruszewska