Pyt. na temat Bodrum

Czy sa tam jakies ichnie targi z ichnimi produktami? nie chodzi mi o ciuchy czy torebki tylko np: przyprawy, dżemy itp? W Turcji byłam w tamtym roku i wogóle nie widziałam taki targów czy bazarków ale była w okolicach riwiery a teraz jade do Torby, wiec moze jest szansa. pozdr.

Fora: 

Zakupy w okolicach Bodrum

Takie targi są w każdym mieście i miasteczku w Turcji, tylko że nie wszystkie odbywają się codziennie - czasami handlarze przyjeżdżają np. raz lub dwa razy w tygodniu. W okolicach Bodrum mieszkałam w miejscowości Guvercinlik i tam też był taki targ - owoce, warzywa, przyprawy, raz na tydzień.

 

Najlepiej zapytać się miejscowych gdzie i kiedy odbywa się targ, na pewno będą wiedzieć!

 

Co do dżemikow i produktów spożywczych to warto też odwiedzić supermarket Migros - mają bardzo duzy wybór produktów i można płacić kartą.

Iza a powiedz mi gdzie moge

Iza a powiedz mi gdzie moge kupic herbate jabłkowa tylko maczanke bo jka w tamtym roku szukałam to były tylko rozpuszczalne;( pozdr.

Herbata

Wiesz, ja nigdy nie gustowałam w herbatce jabłowej, i z tego, co widziałam, to były tylko te rozpuszczalne granulki w różnych odmianach. W sklepach dla tubylców dominuje zwykła czarna herbata, zwłaszcza w dużych opakowaniach.

Swoją drogą kiedyś na pokazie dywanów częstowano nas darmowyi napojami Ci, którzy wybrali herbatą jabłową, zostali natychmiast wskazani jako "turyści".

Jeżeli gdzieś będzie maczanka jabłkowa to w dużym hipermarkecie (szukaj Migrosa z trzema M - to te największe, z najszerszym asortymentem).

Witam Po raz kolejny lecimy

Witam Po raz kolejny lecimy do Turcji i tym razem chce tam zakupic miód. Orientujesz się jaki jest najsmaczniejszy? pozdr. Marcena

O miodach

Witam dawną znajomą Turcji w Sandałach - widzę, że ten kraj wciąga na lata :)

O miodach wypowiedziałam się kiedyś w tym wątku na forum - polecam lekturę.

Pozdrawiam, Iza

PROSZE O POMOC

WITAM, CZY KTOŚ MOŻE MI PODAĆ AKTUALNE POLSKO-TURECKIE BIURA W BODRUM? INTERESUJĄ MNIE WYCIECZKI FAKULTATYWNE ALE NIE OD REZYDENTÓW.

wyjazd do |Torby

witam wszystkich!!! bardzo się cieszę, ze znalazłam taka fajną stronę o Turcji- jest lepsza od przewodników ksiazkowych... Troche się denerwuję, bo do Turcji jadę pierwszy raz- na przełomie lipca i sierpnia(bo inny termin na wspólny wypoczynek z rodzinka był niemozliwy) i do tego z 2 dzieci(w tym jedno roczne...)Głowe mam pełną myśli- jak wytrzymamy upały,czy uda nam sie choć troche pozwiedzać, no i oczywiście czy mozliwe będzie wynajecie samochodu na 2-3 dni, by zwiedzić to, czego nie ma w przewodnikach(tak zrobiliśmy 2 lata temu w Egipcie...). Jeżeli ktoś z Was był w Torbie, prosze o jakieś info na temat tego miejsca i Bodrum- zapewne te wiadomości bedą bardziej pomocne niż przewodnikowe ;))) pozdrawiam wszystkich!!!