Nowy przewodnik Turcji w Sandałach - Troada i Półwysep Gallipoli

Troada i Półwysep Gallipoli. Przewodnik Turcji w Sandałach

Z przyjemnością informujemy o ukazaniu się nowego ebooka z serii Przewodniki Turcji w Sandałach poświęconego Troadzie i półwyspowi Gallipoli.

Przewodnik Troada i Półwysep Gallipoli to obecnie najobszerniejsza pozycja książkowa na polskim rynku wydawniczym, poświęcona wyłącznie temu obszarowi północno-zachodniej Turcji. Został on przygotowany głównie z myślą o turystach niezależnych, którzy podczas podróży zapragną dokładniej poznać miejsca o ogromnym znaczeniu historycznym, położone na półwyspie Gallipoli oraz na terenie krainy znanej z kart historii jako Troada. Zakres geograficzny przewodnika obejmuje całą współczesną prowincję Çanakkale oraz ten fragment prowincji Balıkesir, który z podróżniczego i historycznego punktu widzenia jest związany z Troadą.

Przewodnik podzielony został na cztery główne działy, uporządkowane geograficzne i omawiające szczegółowo obszar półwyspu Gallipoli, Troadę Północną, Troadę Południową oraz tureckie wyspy na Morzu Egejskim - Bozcaadę i Gökçeadę. W każdym dziale znajdziecie dokładny opis najważniejszych miast i mniej znaczących miasteczek oraz zabytków położonych na omawianym obszarze. Miejsca te zostały także naniesione na specjalnie przygotowane mapy umożliwiające przygotowanie indywidualnej trasy podróży.

Rozdziały poświęcone poszczególnym miastom zawierają rys historyczny, wprowadzenie dotyczące orientacji, informacje praktyczne na temat miejsc noclegowych, restauracji, sklepów i punktów usługowych oraz opisy najważniejszych zabytków, placówek muzealnych i innych atrakcji turystycznych. Pożytecznym uzupełnieniem są wskazówki dojazdowe, uwzględniające zarówno środki komunikacji publicznej, jak i trasy przejazdu samochodem oraz przeprawy promowe przez cieśninę Dardanele i na wyspy egejskie. Zwiedzanie miast z pewnością ułatwią szczegółowe plany oraz sugerowane trasy spacerów.

Poza głównymi działami przewodnik Troada i Półwysep Gallipoli zawiera dziewięć rozdziałów zebranych w sekcji Dodatki. Pięć z nich poświęconych jest najważniejszym zagadnieniom związanym z podróżowaniem po Turcji. Dowiecie się, o czym trzeba pamiętać przed wyjazdem do tego państwa, poznacie główne zagadnienia dotyczące zamieszkującej Turcję ludności, geografii kraju i jego kuchni. Znajdziecie tu także porady dotyczące zakupów i płatności oraz sprawdzicie, jakiej pogody można się spodziewać w każdej porze roku w regionie Morza Marmara. Osoby zainteresowane historią będą mogły zapoznać się z czterema szkicami, wprowadzającymi w tematykę kolonizacji greckiej terenów Azji Mniejszej, przedstawiającymi sylwetkę myśliciela i pisarza Namıka Kemala oraz omawiającymi przebieg bitew morskich i lądowych toczonych w regionie półwyspu Gallipoli podczas I wojny światowej. Cennym uzupełnieniem dla osób pragnących dokładniej zgłębić przedstawione w przewodniku zagadnienia jest obszerna, licząca 19 pozycji, bibliografia.

W książce znajdziecie między innymi:

  • 29 map i planów ułatwiających orientację;
  • szczegółowe opisy głównych miast regionu oraz małych miasteczek;
  • opisy 12 antycznych miast i miejsc kultu, wraz z zarysem ich historii i ze wskazówkami dojazdu;
  • informacje na temat wysp na Morzu Egejskim;
  • wiele propozycji tras wycieczek krajoznawczych;
  • dokładne informacje dotyczące komunikacji w regionie;
  • 4 szkice historyczne związane z dziejami regionu;
  • podstawowe informacje dotyczące klimatu, waluty i polityki, które pozwolą przygotować się do wyjazdu.

Książka rozpowszechniana jest w postaci elektronicznej poprzez platformę Google Play Books, co umożliwia dostęp do niej na systemach Android oraz iOS. Do pobrania książki konieczne jest zainstalowanie oprogramowania Google Play Books dostępnego z Google Play oraz Apple Appstore.

Istnieje również możliwość bezpośredniego zakupu książki w popularnych formatach (m.in. mobi, azw, epub, pdf) obsługiwanych przez czytniki książek elektronicznych. Osoby zainteresowane taką możliwością prosimy o kontakt emailowy z redakcją: redakcja@turcjawsandalach.pl

Książka w sklepie Google Play | Książka w Google Books