Nowa książka TwS - Śladami Polaków w Turcji

Śladami Polaków w Turcji

Rok 2014 zapisał się w historii polskiej dyplomacji jako rok obchodów sześćsetlecia nawiązania stosunków dyplomatycznych z Turcją. Z okazji tej ukazało się wiele wydawnictw książkowych, zorganizowano okolicznościowe konferencje i wystawy. Redakcja portalu Turcja w Sandałach również postanowiła upamiętnić tę niezwykłą rocznicę, przygotowując dla naszych Czytelników cykl artykułów poświęconych obecności Polaków w Turcji na przestrzeni ostatnich 600 lat. Teksty te, opublikowane oryginalnie na naszym portalu, zostały teraz zebrane w niewielki tomik, który oferujemy Wam jako prezent w postaci darmowego ebooka.

Wybór przedstawionych w tekstach zagadnień jest całkowicie subiektywny – piszemy o postaciach i wydarzeniach, które z różnych względów nas zaintrygowały lub też całkowicie zaskoczyły. Znajdziecie tu zarówno wyjaśnienie, dlaczego właśnie w 2014 roku obchodzona jest wspomniana rocznica, jak i sylwetki kilku zasłużonych dla Polski i Turcji podróżników, malarzy i literatów. Ponieważ od wieków Turcja przyciągała zarówno wędrowców jak i emigrantów politycznych, kompletna lista osób wartych odrębnego rozdziału mogłaby być o wiele dłuższa. Jeżeli ta skromna książeczka spotka się z Waszym zainteresowaniem, to być może doczeka się ona w przyszłości kontynuacji.

Prezentowany zbiór artykułów zawiera jako bonus dwa teksty, które nie zostały do tej pory opublikowane na łamach Turcji w Sandałach. Jeden z nich opisuje tureckie perypetie Magdaleny Samozwaniec oraz Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, a drugi - fascynacje i rozczarowania Adama Mickiewicza związane z Turcją.

Książka rozpowszechniana jest w postaci elektronicznej poprzez platformę Google Play Books, co umożliwia dostęp do niej na systemach Android oraz iOS. Do pobrania książki konieczne jest zainstalowanie oprogramowania Google Play Books dostępnego z Google Play oraz Apple Appstore. Koszt pobrania książki to 0 zł.

Książka w sklepie Google Play