Nowa książka - Bizantyjskie Tajemnice Stambułu

Bizantyjskie Tajemnice Stambułu

Z przyjemnością informujemy, iż od dzisiaj dostępna jest kolejna pozycja książkowa powstała w ramach prac portalu TwS. W serwisie Google Play Books dostępny jest e-book Bizantyjskie Tajemnice Stambułu, który zawiera informacje o nieco mniej znanych zabytkach Stambułu związanych z historią Imperium Bizantyjskiego.

Bizantyjskie Tajemnice Stambułu to książka opowiadająca o tuzinie mniej znanych historycznych obiektów zachowanych w Stambule z czasów, gdy miasto to, jako Konstantynopol, było stolicą cesarstwa wschodniorzymskiego. Celem tej książki jest zabranie czytelników w podróż w nieznane i odnalezienie zapomnianych skarbów Bizancjum, ukrytych wśród wąskich uliczek miasta. Choć można niniejszą książeczkę traktować jako podręczny przewodnik po opisywanych miejscach, mam nadzieję, że przyniesie Wam ona coś więcej niż suche fakty, jako opowieść o ludziach, którzy niegdyś mieszkali w Konstantynopolu i przyozdobili go pięknymi monumentami. Poszczególne rozdziały można czytać oddzielnie, ale są one ułożone chronologicznie. Wybór miejsc został zainspirowany dążeniem do pokazania różnorodności dawnego Konstantynopola, dlatego można przeczytać o kościołach, kolumnach, cysternach i pałacach. Jeżeli znajdziecie dzień lub trzy na poszukiwanie bizantyjskich tajemnic największego miasta Turcji, to może być dopiero początek wspaniałej przygody.

Książka Bizantyjskie Tajemnice Stambułu rozpowszechniana jest w postaci elektronicznej poprzez platformę Google Play Books, co umożliwia dostęp do niej na systemach Android oraz iOS. Do pobrania książki konieczne jest zainstalowanie oprogramowania Google Play Books dostępnego z Google Play oraz Apple Appstore. Książkę można również czytać z wykorzystaniem dowolnej przeglądarki internetowej.

Dodatkowo dostępna jest również wersja książki w języku angielskim Byzantine Secrets of Istanbul. Wersja angielskojęzyczna dostępna jest w miękkiej oprawie oraz w wydaniu dla Amazon Kindle. Możliwe jest również zakup poprzez platformę Google Play.

Książka w sklepie Google Play | Wersja angielskojęzyczna w miękkiej oprawie | Wersja angielskojęzyczna dla Amazon Kindle | Wersja angielskojęzyczna w sklepie Google Play