Mykeny, Tiryns i Pylos — przewodnik kulturowy" — nowa pozycja wydawnictwa ASLAN

Mykeny, Tiryns i Pylos — przewodnik kulturowy

Z przyjemnością informujemy o ukazaniu się kolejnej pozycji wydawnictwa ASLAN. Książka Mykeny, Tiryns i Pylos — przewodnik kulturowy autorstwa Natalii Potoniec jest rozszerzeniem i uaktualnieniem pracy licencjackiej napisanej w 2000 roku. Została ona odświeżona i uzupełniona o nowe informacje i odkrycia, jakich dokonano między latami 2000 a 2016. Badanie kultury i historii cywilizacji mykeńskiej to olbrzymi wysiłek archeologów z całego świata. Wciąż dokonują oni nowych odkryć na stanowiskach z czasów, które choć wydają się tak bardzo odległe, stawiają nas wobec faktów świadczących o ich niezaprzeczalnej potędze i wielkości. Wydarzenia, które się wówczas rozgrywały miały ogromne znaczenie dla dopiero rozwijającej się kultury greckiej i poprzez nią miały wpływ na całą kulturę europejską.

Natalia Potoniec jest absolwentką zaocznych studiów kulturoznawczych ze specjalnością cywilizacja śródziemnomorska, które ukończyła na Uniwersytecie Jagiellońskim w roku 2006 pod kier. Prof. Janusza A. Ostrowskiego. Wielka miłość i pasja do tej fascynującej dziedziny historii jaką jest starożytność nieustannie rozwija jej życie osobiste na wielu poziomach, między innymi poprzez podróże połączone ze zwiedzaniem, nie tylko stanowisk archeologicznych, ale również muzeów, czytanie artykułów popularnonaukowych i ciekawych książek historycznych oraz biografii. Nie ukrywa, że asumptem do napisania pracy na temat kultury mykeńskiej stało się przeczytanie wspaniałej biografii Heinricha Schliemanna autorstwa Irvinga Stona pt. „Grecki skarb”.

W książce Mykeny, Tiryns i Pylos — przewodnik kulturowy znajdziecie informacje na temat najważniejszych zabytków kultury mykeńskiej, aspektów kultury materialnej oraz prac archeologicznych. Do zaplanowania zwiedzania stanowisk archeologicznych pomocna będzie mapka ukazująca lokalizację najważniejszych z nich. W książce znajdują się także informacje praktyczne dotyczące godzin otwarcia i cen biletów wstępu do muzeów i stanowisk archeologicznych.

Książka Mykeny, Tiryns i Pylos — przewodnik kulturowy dostępna jest w formie elektronicznej w sklepie Google Play Books oraz w Google Books.

Zapraszamy potencjanych autorów do współpracy z naszym wydawnictwem.