Hande Yener

Hande Yener to jedna z najbardziej oryginalnych i najciekawszych gwiazd tureckiego popu. Jej muzyka łączy różne style, a jej eksperymentom muzycznym towarzyszą zmiany w wyglądzie i stylu ubierania się.

Hande Yener urodziła się w 1973 roku w Istanbule. Jej kariera rozpoczęła się w 1992 roku, gdy pracując w domu towarowym poznała aktorkę i piosenkarkę Hülya Avşar. Hande występowała najpierw jako drugi głos wraz z Sezen Aksu. Swoją pierwszą solową płytę "Senden İbaret" (Wszystko o tobie) wydała w 1999 roku. Drugi z singli promujących tą płytę, "Yoksa Mani" (Jeżeli nie ma przeciwwskazań), to mieszanka popu z rytmami wschodnimi.

Singiel Sen Yoluna... Ben Yoluma... (Idź swoją drogą... Ja pójdę swoją...), pochodzący z płyty o tym samym tytule, należy do jej największych sukcesów.

Z jej trzeciego albumu, "Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor" (Miłość nie rozumie kobiecej duszy), pochodzi piosenka "Kırmızı" (Czerwony).

Więcej informacji o Hande Yener można znaleźć na jej oficjalnej stronie oraz profilu na portalu MySpace.

Odpowiedzi

Kocham Hande Yener

Hande Yener jest, krótko mówiąc, zajebista!!!! Jak większość gwiazd tureckiego popu dysponuje świetnie postawionym głosem, którym potrafi operować w sposób niedostępny naszym, pożal się Boże gwiazdom. Jest pierwszą wokalistką turecką, która zdobyła moje serce całkowicie (do tego momentu słuchałem głównie mężczyzn. Część albumów Hande jest już nie do zdobycia, niestety. ja polecam ten, od którego zaczęła się moja z nią przygoda "Hande'ye Neler Oluyor" ("Co się dzieje z Hande"). Zupełnie rewelacyjna jest też płyta "Apayrı" ("Zupełnie inna"), na której pokazała, że potrafi zaśpiewać wszystko, od rocka przez newjazz do nowoczesnych odmian popu. Jej muzyka jest dla mnie niezbędnym elementem tureckiej dyskoteki (szkoda, że tureccy DJ-e nierozumieją tego i tak rzadko grają ją w hotelowych dyskotekach).