bez szminki .... :-(

Czytamy w necie... 

"W Turcji zwolennicy świeckiego państwa krytykują decyzję krajowych linii lotniczych Turkish Airlines, które zakazały stewardesom makijażu z użyciem czerwonej szminki i lakieru do paznokci. Zdaniem krytyków, linie ulegają wpływom rządzących konserwatystów

Stewardesy mają wyglądać w sposób "naturalny i zadbany, z makijażem w pastelowych odcieniach" - oświadczyły linie Turkish Airlines. Jak uzasadniają, taki naturalny wygląd jest lepszy w kontaktach z pasażerami.

- Jako że ubiór naszego personelu pokładowego nie zawiera teraz koloru czerwonego, ciemnoróżowego itd., użycie przez personel szminki i lakieru do paznokci w tych barwach zamąca spójność wizualną - oświadczyły linie.

Nowe przepisy wywołują jednak niechęć części obywateli, ponieważ ich zdaniem świadczą o tym, że linie ulegają wpływowi wartości religijnych, wspieranych przez umiarkowanie islamistyczny rząd. Wcześniej Turkish Arlines zakazały serwowania alkoholu podczas większości rejsów krajowych i do niektórych krajów muzułmańskich.

Nowe zasady skrytykował szef związku zawodowego Hava-Is w Turkish Airlines. - Nie można zaprzeczyć, że Turcja staje się coraz bardziej konserwatywnym religijnym krajem - oświadczył. Z kolei jedna ze stewardes, która straciła pracę w liniach w zeszłym roku, a obecnie walczy o powrót do pracy, podkreśla, że czerwonej szminki i lakieru używała przez lata.

Wcześniej w tym roku przewoźnik, który jest szybko rozwijającą się, czwartą co do wielkości linią w Europie, zaproponował stroje dla stewardes nawiązujące do ubiorów z imperium osmańskiego. Projekty wywołały jednak takie kpiny w mediach, że Turkish Airlines z nich zrezygnowały.

===

będzie strajk czy nie ?

bo nie było wczesniej ankiety ...