Abolicja podatkowa w Turcji...

wpis poprawiony...

były kłopoty z wklejaniem tekstu i reedycją...

sorki ...

w mediach czytamy...

Turecki rząd chce znów wprowadzić abolicję podatkową. Ma ona zachęcić zamożnych Turków, którzy trzymają oszczędności za granicą, do wykazania ich w kraju bez płacenia wysokich podatków i kar finansowych. Projekt ustawy złożono dziś w parlamencie.

Biznesmeni i firmy mogliby zadeklarować do 31 lipca ulokowane za granicą aktywa i zapłacić od nich 2-procentowy podatek. Dzięki temu sprowadziliby je do Turcji, a dodatkowo uniknęli dochodzenia, czy oszczędności zostały wygenerowane w kraju i wywiezione za granicę zgodnie z prawem. Bez korzystania z abolicji musieliby oddać fiskusowi 30-40 proc. wartości aktywów.

Jak oceniają media, projekt ustawy nie spotka się z oporem w parlamencie i przejdzie pomyślnie głosowania w maju.

czy to jest przymiarka do cypryjskiego scenariusza ?

 

 

Odpowiedzi

Abolicja?

To raczej zachęta do wyciągnięcia kapitału z Cypru, na którym Turcy też trzymali swoje czarne kapitały.Teraz rząd dobrotliwie zachęca, potem będzie ścigał - patrz uwagę Izy o wzroście kontroli Państwa nad wszystkim.. Ciekawe, czy u nas taka abolicja zadziałałaby i krezusi sprowadziliby swoje fortuny, opodatkowali i złożyli w miejscowych bankach?

opodatkowanie....

czy może być drogą do dobrobytu ?

jak na razie nie słychać o zagrożeniach budżetowych w Turcji...

i nikt tam nie stawia na ulicy zegara informującego o rosnącym zadłużeniu...

a nasi krezusi - choć to trudne określenie "nasi" ...

tak szybko nie ściągną swojego kasiora do kraju...

pozostaje być może doping - tudzież czekanie - jakie rozwiązania przyjmą bracia wierni w TR ...  

Czytałem, ze od kilku lat

Czytałem, ze od kilku lat wiecej Turków wraca z Niemiec niz tam emigruje.

A jak po podrózy do Turcji w 2005 r mówiłem, ze Turcja to tygrys euro-azji to sie ze mnie smiano. Tymczasem PKB rosnie im jak na drozdzach, generałów ąz swedzi rączka aby sie gdzies wykazać, Żydkom sie stawiają.Tymczasem Jewropa karleje.

Żebysmy tylko nie popełnili takiego samego błedu jak w 1683 i staneli po odpowiedniej stronie :-).

Z tym Wiedniem przegiąłeś!

Z tym Wiedniem przegiąłeś! Piękne zwycięstwo, zakończone zdobyciem kawy, namiotów i godła "przedmurza chrześcijństwa" i obrońcy Europy :)) I chwała, dzięki której Mickiewicz mógł gościć w Adampolu przed nami, a poza tym od tej pory w haremach nie rodziło się już tak dużo jasnowłosych, niebieskookich dzieci :))

Ludwiki miały sojusz z

Ludwiki miały sojusz z Turkiem przeciw Habsburgom a my durne poszlismy na ich pasku i ówczesnego JPII zamiast skumać się i nakopać ruskim.