Pandemia

Koronawirus opanował świat ! Na świecie jest prawie 8 mld ludzi, zarażonych jest 240 tysięcy, zmarło ok. 10.000 osób. Strach ma wielkie oczy, więc panika przed zarazą opanowała cały świat.

A między wierszami: W 82 milionowej populacji Turcji, "wzbogaconej" o kilka milionów uchodźców i migrantów, zarejestrowano dotychczas ok 100 zarażonych koronawirusem, zmarły 3 osoby. W sąsiednim Iranie (z podobną liczbą ludności) zarażonych jest 18 tys. i zmarło ponad tysiąc osób.

Turcja przekazała USA 500 tys. zestawów do testów na koronawirusa. I zamierza zwiększyć liczbę testów w swoim kraju. Na razie zrobili nieco ponad 10 tysięcy testów na COVID-19.
Turcja zamyka granice lądowe z Grecją i Bułgarią. Tysiące uchodźców koczuje na granicy z UE.

Dane wg. informacji z internetu na dzień 18.03.2020.

Fora: 

Nieaktualne dane

Zarażonych jest 359 osób wg oficjalnych danych. Wszystko wskazuje na to, że ta liczba jest mocno zaniżona.

W Stambule mieszka ponad 15

W Stambule mieszka ponad 15 mln ludzi, przebywa w nim pewnie więcej. Czy zatem te dane są prawdziwe? Czy w państwie Erdogana na pandemię nie ma miejsca? Jak żartują (?) lekarze: ludzie dzielą się na chorych i niezdiagnozowanych....

https://www.youtube.com/watch

https://www.youtube.com/watch?v=S2_55vbrMec&fbclid=IwAR0jm7sA27R6Pmn4MbrRCMugleLpn0RU1zmeN2D8t7-HHLRWcj9LJHTV50g https://medium.com/@jst.janik/koronawirus-młot-i-taniec-3bf0924fc608 Jeżeli to się sprawdzi to mamy przechlapane.

koronawirus

Za cienki jestem, aby zrozumieć te artykuły oraz meritum wykładu profesora. Poza wezwaniem do mycia rąk, noszenia maseczek oraz izolacji. Ale cóż możemy (my, potencjalne ofiary) uczynić więcej? W kupie siła :) więc jeśli każdy zadba o swoje i cudze bezpieczeństwo ( w w/w sposób), to miliony unikną zakażenia i zaraza wygaśnie. Teraz naprawdę każdy jest kowalem swojego losu.

Kiedy?

Niestety pytanie, kiedy Turcja otworzy się na turystów indywidualnych jest wciąż otwarte. Planowaliśmy wiosenny, dłuuuugi pobyt w Turcji z przyczepą. Teraz nawet wyjazd jesienny wydaje się nierealny. Może wiecie więcej?

Pandemia

Turcja od 15 czerwca jest już otwarta !! Jedynie są ograniczenia w przekraczaniu granicy Turcja- Iran. Droga wolna kolejek na granicach nie ma. Pozdrawiam