Bilet kolejowy - płatność kartą

Witam Wszystkich!

Nie ukywam , że powodem mojego pierwszego wpisu na tym forum jest problem, który mam przy próbie zapłacenia kartą debetową Inteligo (Visa) za bilety kolejowe. Bilety na trasę Ankara - Kayseri - Ankara rezerwowałem na tej stronie https://ebilet.tcddtasimacilik.gov.tr/view/eybis/tnmGenel/tcddWebContent.jsf   , wszystko było ok do momentu płatności, niby wypełniłem odpowiedni formularz, podałem numer karty itd., ale potem gdy przeniosło mnie na strone mojego banku i potwierdziłem kodem płatność, wracałem na strone zakupu, ale pojawiał sie komunikat po turecku:

Wprowadzonych danych hasła karty nie można zweryfikować

Nigdy, nigdzie nie miałem problemów z płatnością moją karta debetową przez internet, czy tu w kolejach tureckich, czy w ogóle na tureckich stronach jest inacze? W formularzu płatności był symbol Visa i 3D Secure, także wyglądało ok, nie wiem czy tylko kredytowe przechodzą? I jeszcze pytanie, czy mają tą rezerwację, bo dostałem nawet ją na maila, jest ona ważna do momentu odjazdu pociagu i czy może można byłoby zapłacić za nią przed podróżą, tylko pytanie gdzie, w kasie? Wolałbym mieć kupione wcześniej i leciec do Turcji ze spokojna głową...

Z góry dzięki za jakiekolwiek porady i odpowiedzi na ten temat!

Pozdrawiam

Maciej

 

Fora: 

Rezerwacja i płatność za bilet

Witam, w tym roku jeździliśmy tureckimi pociągami, ale płaciliśmy kartą kredytową. Podejrzewam, że w przypadku karty debetowej faktycznie transakcja nie przejdzie. W Stambule widzieliśmy, że pasażerowie przychodzili na dworzec z wydrukowaną rezerwacją i na miejscu płacili za bilet. W Ankarze są porządne kasy, w przypadku połączeń szybkich kolei obsługa mówiła po angielsku, więc sądzę, że z płatnością na miejscu nie będzie najmniejszego problemu. Radzę jedynie stawić się na dworcu co najmniej godzinę przed planowanym odjazdem, żeby spokojnie wszystko załatwić.