Porady dla świeżaka :)

Witam

Wraz z żona planuję tegoroczne wakacje spedzić w Turcji , po kilkurazowej burzy mózgów doszlismy juz do punktu ze raczej powinna to być część egejska jednak dalsze poszukiwania stanęły w martwym punkcie ...nie wiemy jaki zakątek wybrać ???

Jako stateczni ludzie raczej cenimy sobie wygode i spokój , stawiamy głównie na wypoczynek aczkolwiek w czasie pobytu ( 10-14 dni ) pewnie wybierzemy się na jakąś jedna czy drugą wycieczke falkutatywną ( osobiscie chciałbym zobaczyć Kapadocję ale wiadomo jako głowa rodziny jestem uzależniony od karku ) 

Może ktos jest w stanie nam polecić jakis region lub ( pomarzyc zawsze można ) hotel w danej miejscowości 

Pozdrawiam 

Prawiczek Turecki :)

Fora: 

Wybrzeże egejskie a Kapadocja

Witam,

jak rozumiem wybieracie się na wczasy zorganizowane przez biuro podróży? W tym przypadku nie mogę poradzić co do konkretnego hotelu, bo z takiej formy podróżowania od dawna nie korzystam. Jeżeli chodzi o wybór miejscowości nad Morzem Egejskim, to może weźcie pod uwagę Çeşme - z uwagi na przyjemny klimat, zbliżony do wysp greckich, oraz Kuşadası - samo miasto nie jest zbyt urocze, ale stamtąd jest bardzo blisko do Efezu i innych ciekawych miejsc.

Z Kapadocją jest pewien problem - leży bardzo daleko od wybrzeża egejskiego i biura podróży raczej nie organizują tam wycieczek. Do Kapadocji jeżdżą raczej wczasowicze z okolic Side i Alanyi, chociaż to też szmat drogi.

Pozdrawiam, Iza

Witam,Kapadocja to faktycznie

Witam,

Kapadocja to faktycznie kawał drogi od egejskiej części Turcji. Może jednak lepiej pomyśleć nad wybraniem się do kurortu bezpośrednio na Riwierze Tureckiej? Może Alanya? Stamtąd na pewno będzie bliżej na wycieczki fakultatywne. Chyba, że jednak pozostaniecie przy pierwszej myśli, to może Bodrum?

Ja jednak bardziej bym się skłaniała ku Alanyi. Polskie biura podróży zapewnią Wam tanie i dobre wycieczki fakultatywne, w tym do wymarzonej Kapadocji :)

Pozdrawiam.

Witajcie,Turcja to bardzo

Witajcie,

Turcja to bardzo interesujący kraj. Bedąc tam nie sposób nie zwiedzić Kapadocji, czy Pamukkale. Jest tak wiele lokalnych biur podróży, że bez problemu można na miejscu zarezerwować sobie fajne wycieczki fakultatywne. Najważniejsze jest to, żeby trafić na wycieczki z polskim przewodnikiem, bo bez tego nie za wiele się dowiecie, a na prawdę warto!