Dlaczego sandały?

Wiele dyskusji przeprowadzono na temat obuwia odpowiedniego do podróży. Z naszego doświadczenia w Turcji najlepiej sprawdzają się sandały. Oczywiście nie mówimy tu o podróżach zimowych czy wysokogórskich, gdzie przydatne okaże się zupełnie inne obuwie. Jednakże większość wypraw do Turcji odbywa się w sezonie letnim, a wyprawy w rejony górskie też nie są najpopularniejszym wyborem sposobu spędzenia czasu w Turcji.

Często napotyka się sugestie zabierania pełnego obuwia na wyprawę przykładowo do Kapadocji - z powodu trudnego terenu, kolczastej roślinności oraz konieczności wspinaczki. W podobnych przypadkach należy kierować się własnym osądem oraz wygodą.

Sandały na Uludağ

W doświadczeniu autorów, którzy po zapoznaniu się z sugestiami, zabrali na wyprawę pełne obuwie, okazało się to całkowicie zbędne. Tylko ubyło miejsca w plecaku, a przybyło obciążenia do noszenia. Nasze buty zwiedziły Turcję wygodnie - noszone w plecaku, a nie na nogach.

Pozostaje jeszcze kwestia rodzaju sandałów. Polecamy wygodne, skórzane sandały trekkingowe,które można kupić w sklepach sportowych czy obuwniczych. Przy zakupie istotnych jest kilka detali: regulowane paski na rzepy, skórzana wyściółka sandała, dobrze, jeżeli elementy są metalowe, a nie plastikowe, no i oczywiście podeszwa - nie może być gładka. Tego typu sandały sprawdzają się w większości sytuacji wędrówkowych, są też wygodne przy zwiedzaniu meczetu - łatwo się je ściąga, a właścicielowi nie będzie wstyd z powodu przepoconych stóp czy dziurawych skarpetek. No bo przecież skarpet do sandałów sie nie nosi.

Wróć do listy najczęściej zadawanych pytań.

Odpowiedzi

sandały

Ale fajne sandały. Choć na wycieczki wolałabym chyba pełne obuwie Nie będę się jednak wymądrzać, bo może rzeczywiście w określonych warunkach sprawdzają się sandały. Życzę udanego dreptanie po zakamarkach Turcji i odkrywania jej nowych uroków - Ma.

Turcja od morza

Popieram -jeśli zwiedzac Turcje "od morza" to tylko w sandałach ;-) Ewa

Moim zdaniem to nie przesąd

Moim zdaniem to nie przesąd tylko trochę "obciachowo", ale każdy ma inny gust mi osobiście się nie podoba. pozdrawiam

Kozer

Taki sam jak ten, że do krótkich spodni nie zakładasz kalesonów.

trampki

ja spędziłem dwa ostatnie miesiące w Stambule w trampkach i jakoś nie cierpiałem z powodu przegrzania/przepocenia ;P jeśli ktoś nie przepada za sandałami to zdecydowanie polecam trampki (nie muszą być markowe, idealnie sprawdzają się nawet te najpodlejsze za kilkanaście złotych ;)) - są lekkie, wygodne i stopa, mimo że są to buty pełne, jednak oddycha. z tym, że na plażę trzeba się już raczej w inne obuwie zaopatrzyć :D

Tylko w sandałach

Sprawdzilem, popieram. Tego typu wyprawy tylko w sandałach, jest to najbardziej komfortowy typ obuwia. Swoje kupiłem tutaj i bardzo polecam.

cie choroba ...

powiadał sołtys Kierdziołek z Chlapkowic ...

patrzta ludziska jak szprytnie Arturek wsadził swój sandałowy garniturek ...

PS - wycofam się ze swich podejrzeń jak dowiem się, że zaopatrzenie objęło wszystkich userów TSW - rzecz jasna - za friko i koko

Spoko, spoko...

...komentarz ostał się tylko w celu pokazania firmie sprzedającej obuwie, że się reklamują bez opłaty. Odpowiedni mail już poszedł i czekamy z niecierpliwością na odpowiedź/dostawę sandałów dla całej braci TwS-owej :P