Zmiany

Skoro już ucichła burza po opublikowaniu "5 powodów dla których nie warto..." to  nie proszony, sam z własnej, być może niepotrzebnej, inicjatywy (jeśli tak, to szybko zdejmij wątek Adminie!)  stawiam pytanie: Czy zmiany na TwS są potrzebne? Czy jest coś do uzupełnienia, coś do zmienienia, coś do usunięcia? 

Ja sam, uzależniony od TwS (może dlatego, że olewam FB), nie widzę słabych stron. Jestem pod wrażeniem efektu pracy Izy i Mruka,której nakładów i kosztów nawet nie silę się ocenić. Nie odniosę się do spraw technicznych, bo nie mam  o nich zielonego pojęcia, ale powiem, że korzystanie z TwS jest łatwe, a w razie problemów Adminy pomagają, nawet "łopatologicznie". Zatem - co z zawartością? Otóż brakuje mi platformy wymiany wrażeń, opinii, recenzji dotyczących: touroperatorów, biur podróży, hoteli (tych dla "turystów" wypoczywających), ośrodków, poszczególnych wycieczek czy nawet osób je organizujących. Wyraźnie widać, że tego rodzaje informacje są poszukiwane. Może byłoby z pożytkiem dla TwS zamieszczanie takich opinii? Trzeba się liczyć z tym, że będą przeważnie niepochlebne (ich autorzy są zwykle bardziej zdeterminowani), ale być może paru ludzi nie wykupi pobytu w kiepskim hotelu, nie pojedzie na uciążliwą wycieczkę fakultatywną czy nie wynajmie tego rejsu, a kupi inny.. Można to podpiąć pod działania na rzecz poprawy jakości usług turystycznych polsko-tureckich. W konsekwencji, TwS jako portal opiniotwórczy, może zostanie doceniony przez reklamodawców?

Co o tym myśli i mówi vox populi?

 

Fora: 

Możesz mieć rację, ale pod

Możesz mieć rację, ale pod warunkiem że to ludzie sami będą pisać gdzie byli co im się podobało a co nie na co uważać a z czego śmiało korzystać. Nasi Kochani twórcy TwS chyba nie za bardzo mają czas na przeglądanie ofert biur podróży Oni odkrywają historię pokazują zabytki ciekawostki z róznych stron Turcji. Ale owszem uważam że miejsce na wymianę opini o turystyce w szerokim znaczeniu tego słowa by się przydało. Zawsze chyba ludzie bardziej ufają czemuś z polecenia niż z reklamy ( widziałam na własne oczy jak się tworzy foldery reklamowe hoteli ) Na Cyprze miałam okazję się przekonać jak to wygląda w rzeczywistości. W skrócie - wynajlekiśmy jeden z domków wypoczynkowych które oferował hotel. Na zdjęciach śliczna przytulny mały na styl willi domek idealny na miesiąc miodowy jaki zamierzaliśmy tam spędzić. Po przyjeżdzie okazało się że ten domek : śmierdzi wilgocia okna są wielkości średniej płytki ceramicznej, łazienka ... masakra ciemno zimno i wcale nie przytulnie jak na zdjęciach, jednym słowem MASAKRA - dobrze że nam pozwolili dopłacić i wynajeliśmy pokój w hotelu a pokój już naprawdę luxus 5 gwiazdek. Więc podsumowując Myślę że takie miejsce do wymiany opini by się przydało.

O to właśnie chodzi, tylko

O to właśnie chodzi, tylko diabeł tkwi w szczególach. Redakcja może obawiać się procesów o naruszenie albo tylko retorsji.. Ponieważ wpisać się mogą tylko zalogowani userzy, to hejterów nie będzie. Wtedy każdy będzie odpowiedzialny za siebie, jako źródło wiadomości. Myślę, że Redakcja jakoś to ogarnie. Taki przykład, jak podałaś, nie jest odosobniony, i warto, aby przykłady oszustwa, niekompetencji, nieuczciwości, były piętnowane. Możemy tego - in gremio - dokonać. Oczywiście, najważniejsze jest jednak zdanie Adminów.

Forum wymiany opinii

Pomysł jest z pewnością ciekawy i godny rozważenia. Jednakże, jak zawsze, problem z tym diabłem w szczegółach. Czego obawiam się najbardziej, to nie są zaskarżenia i naruszenia, tylko zalew forum wątkami na pozór zawierającymi opinie turystów, a w rzeczywistości pisanymi przez biura podróży. Obserwuję takie zjawisko na jednym z najpopularniejszych forów turystycznych, a tam w wątku na 100 wpisów, zdecydowana większość ma wydźwięk pseudoreklamy lub odwrotnie, oczerniania konkurencji. Nawet ograniczenie w postaci obowiązku logowania się nie powstrzyma desperatów, a ja będę spędzać godziny na zastanawianiu się, czy to reklama czy prawdziwa opinia....

Sporo masz racji. Takie oceny

Sporo masz racji. Takie oceny mają sens tylko, gdy portal jest masowy i przy każdym hotelu jest co najmniej kilkadziesiąt różnych opinii. Drugim bookingiem czy tripadvisorem nie macie szans zostać. 

forum indywidualistów...

taka jest moja wizja...

dla ocen hoteli, biur podróży są rozmaite holydajczeki...

tutaj 3majmy się wojaży solo, jeśli nawet będzie ocena hotelu, pensjonatu - to na kanwie samodzielnego podróżowania ...

nie ważne czy autkiem, motocyklem, kajakiem...

ale samodzielna podróż z samodzielnym spojrzeniem na oglądany świat...