Zakupy w Turcji - Ostrzeżenie! Uważajcie i nie dajcie się oszukać!!!!

Witam. Chciałam wszystkich ostrzec przed zakupami w Turcji a konkretnie przed nadmierna ufnościa do tureckich sprzedawców.Byłam w tym roku W Marmaris. Kupiłam dwie piękne kurtki. Płaciłam karta płatnicza bo nie nastawiałam się na takie zakupy,Potem spodobał mi się kozuszek i sprzedawca zaproponował mi ze wysle mi go paczka kurierską.Wysłałam mu na jego prośbę zaliczkę i czekałam, Kontaktował się ze mną , targował wcześniej o cenę. Nic nie wskazywało ze mogę zostac oszukana.Paczka jednak nie przychodziła. Miało to być 14 dni. Po czterech tygodniach tłumaczył ze było swieto i stąd to opóźnienie.Zapewniał ze paczka dotrze lada moment. Czekałam. To co mówił było wiarygodne.

Potem wyłaczył telefon. Pozostał mi kontakt mailowy. Zarządałam zwrotu wpłaconej zaliczki. Odpowiedział -z innego numeru telefonu- ze jeśli nie otrzymam paczki odeśle mi pieniadze. I poprosił o dane do przelewu. Podałam. Zaczał udawać głupiego. A to adres chciał a to nie rozumiał, Potem kontktował się ze mna jego kolega w jeżyku angielskim i udawał ze nie rozumie. Chciał abym wysłała mu drugą ratę za kożuch. Wkurzyłam się i poinformowałam ambasadę o tym procederze, Myślę że to zwyczaj. Nie tylko ja zostałam oszukana. To eksluzywny sklep , sprzedawcy wydawali się byc na wysokim poziomie.Nigdy bym nie pomyślała że ten człowiek może mnie oszukać. Zaklinał się ze ta paczka dotrze , potem przepraszał. Mówił wiem ze jesteście normalnym ludzmi i wyslecie mi resztę pieniędzy po przesłaniu kożucha  ale muszę proscić o zaliczkę bo nie jestem sam ,Mam wspólników. Ostrzegam!!!!!

Sprzedawca do którego zwracano się JAkcy to oszust i złodziej.

Unikajcie tego typu transakcji jak ognia. Chce zaufania -niech sam wam zaufa. Pod żadnym pozorem nie wysyłajcie pieniędzy. Potem są problemy. Ja nie mam ani pieniędzy ani kożucha. Ale zrobię wszystko co w mojej mocy by to ukrócić.Jeśli ktoś z Was został tak oszukany przez ten sklep lub inny proszę o kontakt.Poszukuję też kontaktu z Panią Moniką z Płocka. Podobno Jakcy to jej narzeczony. Ona miała rozprowadzac towar z Turcji w Polsce. Obawiam się ze tez mogła być oszukana osobą. Telefon do niej gdy przymierzałam kurtki prawdopodobnie miał uwiarygodnić transakcje na odległość. Też miał jej wysłać jakieś ubrania.

Sklep to NEW IMAGE COLLECTION  Marmaris M. Carabu Srineyer Mah.Kenan Evren Bulvari No 32/B Armutalan

Unikajcie jak ognia!!!!!!

ZałącznikRozmiar
Image icon DSC_0233.jpg191.74 KB
Image icon DSC_0235.jpg173.81 KB
Image icon DSC_0236.jpg206.96 KB

Fora: 

New Image...

okazał się ogniem...

ile ostrzeżenia dla innych a ile nauczki dla własnych szarych komórek i rachunku bankowego ?

a powiada się "naiwnych nie sieją"...

Polak / Polka - czytaj - często - Polska - mądrym/mądrą po szkodzie...