zakupy w pobliżu SIDE

witam serdecznie, wybieramy się po raz pierwszy do Turcji i będziemy w pobliżu Side, chcielibyśmy wyruszyć gdzieś na zakupy, a jedziemy z 4 latkiem. Czy możecie nam podpowiedzieć gdzie najlepiej jechać kupić fajne ubrania itd? Gdzie najbliżej i jak dojechać? czy są organizowane jakieś wycieczki na słynny bazar? i jak zabrać synka czy tam są foteliki dla dzieci? będziemy wdzięczni

Fora: 

Zakupy w Side

Nie za bardzo wiem, co masz na myśli pisząc "fajne ubrania"? Ładne i trwałe są ciuszki tureckich marek LC Waikiki i DeFacto, ale ich sklepy firmowe są w Alanyi i w Antalyi, więc kawałek od Side. Najwięcej osób wybiera się za to z Side na bazar w Manavgacie, gdzie można dojechać minibusem z Side. Na fotelik dla dziecka nie ma co liczyć w transporcie publicznym, być może uda się złapać odpowiednio wyposażoną taksówkę lub wynająć auto z fotelikiem.

zakupy w pobliżu SIDE

Dziękuję bardzo za odpowiedź, słyszałam, że można tam kupić bardzo dobrej jakości skórzane kurtki i w atrakcyjnych cenach, zastanawiałam się właśnie nad tym bazarem w Manavgacie, czy jest to fajny bazar, czy trzeba jechać aż do Antalyi.Chcielibyśmy również zobaczyć tradycyjny, turecki bazar - czy ten też jest taki?

Bazar w Manavgacie

Bazar w Manavgacie jest całkiem normalny, tj. nastawiony głównie na klientelę lokalną, a nie na turystów. Towary też są standardowe - owoce, warzywa, art. gospodarstwa domowego, ubrania. W Antalyi są natomiast ogromne, nowoczesne galerie handlowe, w zasadzie niewiele się różniące od tych w innych krajach. Odzież skórzana - do kupienia raczej w wyspecjalizowanych sklepach, zarówno w Side, jak i Manavgacie czy Alanyi. Ceny podawane na wstępie są raczej z kosmosu, trzeba się ostro targować i orientować w wartości towaru, żeby nie przepłacić.

dopiero ..

pytanie - cytuję:

"czy są organizowane jakieś wycieczki na słynny bazar? "

naprowadza do konkluzji, że tam lecicie a nie jedziecie...

a to zmienia postać rzeczy ...