Wycieczka z Malatyi do Nemrut Dagi- również pilne :)

Witam ponownie!

Jestem bardzo mile zaskoczony szybkością informacji jakie udało mi się uzyskać przy poprzednim wątku:) mam jeszcze jedno pytanko - czy ktoś może ma doświadczenie z możliwością wykupu dwudniowej wycieczki do Nemrut Dagi w biurze w Malatyi? Faktycznie są one organizowane regularnie (tak aby wykupić z dnia na dzień, a nawet w dniu wyjazdu?) i godne zaufania? Chcielibyśmy podczas naszej objazdówki po Turcji wyruszyć nocą z Antalyi do Kayseri (wg mojego przewdonika 10 godzin podróży), tam przesiąść się w autokar do Malatyi (kolejne 6godzin), na miejscu znależć nocleg i jakby się udało następnego dnia pojechać na zorganizowany wyjazd do Nemrut. Po powrocie do Maltyi chcemy ruszyć ponownie do Kayseri i docelowo dotrzeć do Goreme, żeby pobyć trzxy dni w Kapadocji. Piszę o tym wszystkim, ponieważ jeżeli wyjazd do Nemrut jest skomplikowany logistycznie to odpuścimy sobie ten tzydniowy wyjazd do Malatyi, a więcej czasu spędzimy w innych miejscach:) Proszę również o szybką odpowiedź:)

Fora: 

Nemrut z Malatyi

Ja mam takie doświadczenie - tj. wykupiłam wycieczkę na górę Nemrut w Malatyi, a wszystko odbyło się planowo. Nieco więcej o tej wycieczce pisaliśmy w relacji Turkey Tour 2005 - tylko, jak sam tytuł wskazuje, było to wieki temu.

Jednak, jak wiele źródeł podaje, takie wycieczki są nadal regularnie organizowane. Ramowy program i cennik widoczny jest np. na stronie hotelu Güneş, położonego pod szczytem Nemrutu - to właśnie tam spaliśmy 9 lat temu i nadal jest to główna baza wypadowa dla wycieczek z Malatyi. Co prawda strona hotelu napisana jest koszmarnym angielskim, ale informacje podawane pochodzą z 2014 roku. Cena wycieczki z Malatyi to 120 lirów tureckich, wycieczki odbywają się od początku maja do połowy listopada, w każdy dzień roboczy.

Co do tego, czy warto poświęcić te 3 dni i związanego z tym ryzyka, że z przyczyn niezależnych wycieczka na Nemrut nie odbędzie się, to musicie sami zdecydować. Ja tymczasem polecam lekturę mojego artykułu o Malatyi, w którym znajdziecie mnóstwo sugestii dotyczących tego, co jeszcze warto zobaczyć w okolicy (jest takich miejsc całkiem sporo). Za swojej strony gorąco polecam miasteczko Battalgazi oraz stanowisko archeologiczne Arslantepe - warto tam zajrzeć niezależnie od tego, czy się na Nemrut wybierzecie.

nie tylko noclegi pod Nemrut Dagi...

ale też i tuż pod górą są dobre pensjonaty zapewniające dostawę przed wschodem słońca ...

biorąc pod uwagę nadzwyczaj dobre skomunikowania autobusowe w TR - daję szansę przemyśleniom...