Stambuł samochodem-gdzie i jak znaleźć nocleg w okolicy

Witam serdecznie !

Zwracam się z gorącą prośbą o pomoc.

Mamy w planie w te wakacje odwiedzić Stambuł- samochodem z dziećmi.

Szukam informacji gdzie zatrzymać się -czy szukać noclegu w Stambule (ale wiadomo dochodzą koszty za parking) czy poszukać coś w niedalekiej okolicy 20 km i dojeżdzać sobie na zwiedzanie.Pomóżcie wybrać miejscowość, może być mała-lubimy spokój, jak szukać noclegu (nie znam angielskiego-rosyjski mogłabym przypomnieć sobie),czy trzeba rezerwować wcześniej czy znajdziemy coś w ciemno.Myślałam o zabraniu namiotu, gdybyśmy nie znaleźli noclegu (szukamy apartamentu coś na wzór z Chorwacji z kuchnią żeby posiłek przygotować i coś do picia), namiot to dobry pomysł? co zobaczyć w okolicach Stambułu lub przemieszczając się w inne rejony żeby także trochę odpocząć.

Czy znalezienie noclegu jest tak łatwe jak w Chorwacji? Jakie są ceny?

dzieki pomocy innych udało nam się zwiedzić Chorwację, Grecję teraz marzy nam się właśnie Turcja.

Gdyby ktoś zechciał mi pomóc i trochę nakreślić będę niezmiernie wdzięczna.

Oczywiście czytam relacje z Waszych podróży :) a założycielom tego forum gratuluję -po wielu wertowanich internetu nareszcie tu trafiłam i strasznie się cieszę! Tyle informacji!

pozdrawiam

 

Fora: 

Stambuł i samochód

Witam serdecznie na portalu TwS!

Jeżeli chcecie zwiedzić Stambuł, to najlepiej będzie jednak znaleźć nocleg w samym mieście i to blisko historycznego centrum czyli okolic Sultanahmet, bo jeżeli jest to Wasza pierwsza wizyta w Stambule, to pewnie będziecie chcieli zobaczyć takie miejsca jak Hagia Sophia czy Pałac Topkapi. W przypadku Stambułu pojęcie "niedalekiej okolicy 20 km od centrum" nie istnieje, to miasto jest molochem ciągnącym się o wiele dalej, a dojazdy z dzielnic peryferyjnych do najważniejszych atrakcji turystycznych będą Was kosztować mnóstwo czasu i nerwów.

Co do poszukiwań hotelu/apartamentu, to może zorientujcie się w ofercie takich placówek np. na serwisie Booking.com? Można sobie przefiltrować po dzielnicach, posortować po cenach itd. Jeżeli chcecie uniknąć płacenia za parking lub poszukiwania jakiegokolwiek wolnego miejsca parkingowego, to po prostu poszukajcie pod kątem hoteli/pensjonatów z własnym, prywatnym parkingiem. Od razu jednak załóżcie, że podczas pobytu w Stambule będziecie poruszać się komunikacją publiczną, dojeżdżanie z jednego miejsca do drugiego i trzeciego samochodem nie ma Stambule sensu, zwłaszcza dla osób nieprzyzwyczajonych do tamtejszych korków i realiów drogowych.

Namiot to może się Wam przydać gdzieś dalej, jeżeli pojedziecie na wybrzeże egejskie lub czarnomorskie w celu wypoczynkowym. Nie wiem, na ile dni planujecie wyjazd, bo od tego (i od Waszych preferencji) zależy to, dokąd mogę Wam zasugerować dalszy przejazd.