Stambuł 2011 zakupy

Witam, nowy pozdrawia fachowców od podróźy :)

W Turcji byłem raz na wczasasach w Alanii i byłem bardzo zadowolony.

Teraz przyszła ochota na piękny Istambul !!!!!!!!!!!

Jadę z kolegą chyba samochodem, przeczytałem wszystko co jest w necie ale....

Słyszałem, że w Stambule jest fabryka Karla Lagerfelda, oraz są sklepy ze skórami i futrami wysokiej jakości i to jest cel moich zakupów.

Odwdzięczę się za pomoc w opisie lokalizacji tych miejsc, ewentualnie chętnie nawiążę kontak z kimś kto mieszka w Stambule i poświęciłby swój czas oczywiście za wynagrodzeniem, na oprowadzenie po ciekawych miejscach.

Mam znajomych, którzy dosłownie zakochali się w tym mieście i jeśli uda mi się odnaleść poszukiwane towary to też będę częstm gościem, tej światowej metropoli, pozdrawiam gorąco i czekam na re :)

Fora: 

Również zainteresowany

Co warto konkretnie kupić w Istanbule? Kierować sie na grand Bazar czy szukac gdzies w uliczkach sensownych cen ? Interesują mnie herbaty, coś ze SPA (mydła, mydełka itp) oraz biżuteria tzw oko proroka. Co jeszcze dodać do listy i gdzie rozpocząć zakupy.

zakupy...

Wielki bazar omijać szerokim łukiem - chyba że tęskno Ci do chińszczyzny.

Jeśli lubisz odkrwać turcję kulinarnie to zapraszam do uliczek wokół bazaru przypraw - koło pierwszego mostu(przystań promowa) stojąc tyłem do mostu i mając bazar przypraw po lewej stronie - idź prosto prosto... wodzony zapachem świeżo palonej kawy - www.mehmetefendi.com. Najpierw miniesz stoiska uginające się od serów. I tu nie pożałuj paru lirów - na ser bałkański (12TRY/kg) i biały 'zwijany' (10TRY/kg). Miniesz także stosy oliwek - i tu radzę skup się na wędzonych - takich tu u nas nie znajdziesz :(. Po 100-200m. trafisz wodzony zapachem do owej palarni kawy - gdzie stojąc w kolejce uświadczysz pełnego procesu prażenia i pakowania - naprawdę warto, żałuje że tak mało przywiozłem. Do tego kup miedziany garnuszek do parzenia - i cieszył się będziesz wspaniałą pamiątką. Nie zapomnij o szklaneczkach herbacianych i oryginalnej herbacie. Dzięki temu częściej będziesz wracać do Turcji - przynajmniej smakowo :) Jeśli pragniesz jeszcze oryginalnej pamiątki - kup dobrą Darbukę ... Powodzenia