Rafting / spływy

Hej, hej, to znowu ja :) 

Tym razem pytanie o rafting/spływ. Korzystaliście z tych atrakcji w Turcji? Zastanawiam się, gdzie byłoby najlepiej pojechać i chętnie przyjmę każdą radę. Dodam, że  mam dość wyśróbowane oczekiwania. Niech będzie ładnie, bez ludzi i nie za drogo ;) 

Spotkaliście się gdzieś z opcją wypożyczenia pontonu/kajaka na cały jeden lub dwa dni, czy wszystko działa raczej jako fakultatywne, kilkugodzinne atrakcje dla turystów z kurortów? 

Fora: 

To nie jedź na rafting. Nie

To nie jedź na rafting. Nie bedzie spokojnie i bez ludzi. Ja byłam kilka razy. Pływałam po rzece Dalaman. Z Öludeniz to wyprawa na cały dzień. Jazda na górę zajmuje ok 3-4h. Najpierw kulturalnie autokarami, po ok 2h przesiadka  do mniejszych busików, a następnie po kolejnej 1h-1,5h jazdy przez góry - widoki nie dla ludzi o słabych nerwach i lęku wysokości dojeżdżamy do "stanicy wodnej". Jeżdziłam z różnych biur i za każdym razeb była to inna "stanica wodna". Tam posiłek, dobór kamizelek, kasków i znowu pod górę, ale już z pontonami na dachach busów. Na brzgu błekitnej rzaczki instruktaż bezpieczeństwa. Zwracam uwagę na konieczność słuchania komend "flisaka" podczas spływu. No i zaczyna się jazda:))) lekko nie jest bywają momenty strachu. Adrenalina jest. Ale później jest spokojna  zielona toń, wodospadziki z krystaliczną górską wodą. Flisak podpływa i zachęca do spożycia. Uwaga na ichniejsze żarty z wrzucaniem do wody. Robią to TYLKO w miejscach gdzie jest bezpiecznie i głęboko. Zdaża się, że flisacy wyganiają z pontonów i zapraszają do wędrówki "poboczem", bywa też że można sobe poskakać z wysokiej skały. W tym miejscu jes i głęboko i  ostry nurt. Po ok 2-3h dopływamy do "stanicy wodnej" w której bezpiecznie przeczekał nasz dobytek. Kolejny posiłek. Odradzam zabierać na ponton cokolwiek, buty tylko takie na stałe do stopy - klapki uciekają, kremy odpływaję a na robienie zdjęć  mało czasu. Podczas wyprawy "flisak kamerzysta" kręci film, można kupić. Podczas obiadu wyświetlają ujęcia z wycieczki, taki  napęd marketingowy żeby kupić film. Wycieczka jest super ale w tłumie ok 10-15 pontonów. W ponton wchodzi 8-10 osób plus flisak.

Drugą opcję  popływania  w rzece jest minirafting na rzeczce Karaçay w Sakklikent. Tam pontoniki jednoosobowe i raczej jest to spływik. Nie pływałam, bo wolałm pożreć rybę i posiedzieć w cieniu drzew nad rzeczką.

Kajak można wypożyczyć w Öludeniz na lagunie i pośmigać w te i we w te. Cen nie znam bo tu również raczej zalegałam i gadałam z gąskami parkowymi.

ps nie reagują na taśtaś

Rafting w kanionie rzeki Köprülü

To ja dodam kilka poglądowych zdjęć z raftingu w kanionie rzeki Köprülü - jest organizowany w regionie Alanya/Side/Antalya. Na pewno nie wygląda to na kameralną imprezę... My nie braliśmy udziału, zdjęcia zrobiłam po drodze, w trasie do antycznego Selge, wizytę w którym gorąco polecam. P.S. Jak tylko zatrzymaliśmy się na chwilę w celu zrobienia zdjęć, to od razu jakiś pan chciał nam sprzedawać miejsca w pontonach i zapewniał, że jest to rozrywka odpowiednia dla naszych dzieci (wówczas w wieku 2 i 4 lata).

Rafting na rzece Köprülü

Rafting na rzece Köprülü

Rafting na rzece Köprülü

Rafting na rzece Köprülü

Rafting na rzece Köprülü

Rafting na rzece Köprülü

Rafting na rzece Köprülü

Rafting na rzece Köprülü\Rafting na rzece Köprülü

Masowa turystyka

Wczoraj przejeżdżałem przez Kopanicę w czasie kiedy wodowało się kilkadziesiąt kajaków z kilku grup.... Co się dzieje na Drawie, Brdzie wiedzą miłośnicy wiosłowania ... Ten rafting na zdjęciach Izy to - w porównaniu - turystyka rozrzedzona :) nikt się wiosłami nie okłada !

Ad dzieci

Iza po Köprülü może i bezpiecznie. Dalaman stanowczo bym odradziła.