Podróżowanie po Alanyi i okolicach !!!!!

Witam serdecznie ! Piszę ponieważ tu napewno znajdę odpowiedź , za kilka dni wybieramy się już poraz 6 do Turcji w tym roku chcielibyśmy pozwiedzać okolice Alanyi korzystając ze środków transportu publicznego ( wczesniej dziecko na takie wyprawy było raczej za małe ) korzystalismy jednie z fakultetów.

Bedziemy mieszkać w hotelu Mukarnas w Okulkalar , chciałabym z tego hotelu wybrać się zwiedzić Kale ( tam jeszcze nie byłam ) , odwiedzić ponownie Side , wodospady i może ktoś wie czy można dostać się na jakaś plażę nie hotelową w Incekum . Interesują mnie głównie przystanki i trasy ale też w jakich godzinach kursują dolmusze i busy .

Bedę wdzięczna za wszystkie rady - dziękuję !

Fora: 

temat przystanków -  tam

temat przystanków -  tam gdzie machniesz na dolomusza - tam się zatrzyma, nawet jeśli za 40 m jest przystanek z prawdziwego zdarzenia faktycznie ;-) - w sezonie dolomusze jeżdżą bardzo często - co 10 - 15 - 20 minut - po 22.00 co 30 - 40 minut. Najlepiej mieć drobne na przejazd - nie daje się napiwków w dolomuszu - jest stała opłata - zazwyczaj na dużej kartce lub tablicy widoczna koło kierowcy. Co możesz zwiedzić w okolicach Alanyi i w Alanyi - wejdź na moją podróż http://kolumber.pl/g/78127-Nieko%C5%84cz%C4%85ca%20si%C4%99%20podr%C3%B3%C5%BC%20do%20Turcji

Joanna 

CDN.

Dolmuszami już podróżowałam , ja dokładnie wiem co chcę zwidzić , chodziłomi bardziej o konkrety np.dojeżdżam dolmuszem z Okulkalar do centrum Alanyi ( jedyny przystanek który wiem gdzie jest to taki koło bazaru i fontanny w dół idzie się do portu  i czy z tamtąd dojadę czymś zwiedzać zamek w Alanyi ??????

A może samochód?

Jeżeli chodzi o przystanki i godziny odjazdów to niestety nie wiem, ale chciałbym gorąco zarekomendować wypożyczenie samochodu. Zaoszczędzicie mnóstwo czasu i będziecie uniezależnieni od osób trzecich. Drogi w okolicach Alanyi są bardzo dobre, a ruch na drodze już dawno został ucywilizowany. Opowieści o strasznych tureckich kierowcach można między bajki włożyć. Całość też nie będzie jakoś bardzo kosztowna - głównie koszty paliwa.

ile za wypożyczenie auta w Alanyi

na ok. 3-4 dni ? jaką cenę można wynegocjować ? biura podają od 35E za dobę i czt warto wynająć auto z biur, które są nastawione na polskich turystów ( nie podaje nazw) mają strony  w naszym ojczystym języku-

a przy okazji chciałbym wyrazić uznanie Twórcom tej fantastycznej

strony o Turcji ! Pełen profesjonalizm -  chapeau bas !