Poczta

Bardzo proszę o informację czy poczta w Edirne jest czynna w sobotę? Mam zaplanowany tam nocleg z soboty na niedzielę, a potem dalszą jazdę w głąb Turcji i muszę kupić winietkę na autostradę.

Fora: 

Raczej nie

Poczty są generalnie nieczynne w weekendy i święta. Winietki HGS można kupić przy wjazdach na autostradę, gdzie znajdują się niewielkie filie poczty czynne cały czas albo na przejściu granicznym Kapikule oraz na niektórych stacjach benzynowych (np. Shell).

problem z zakupem HGS

Z autopsji wiem, że nie na wszystkich wjazdach na autostrady są punkty PTT. Na poczcie w Edirne w pobliżu meczetu Selima nie sprzedawali HGS, nie udało nam się również kupić naklejki na stacjach benzynowych przy D100 do Stambułu, ani na przejściu granicznym. Kupiliśmy ją dopiero w punkcie PTT za nowym mostem na Bosforze.

Faktycznie, jest to pewien problem

Ja kupiłam HGS na poczcie w Edirne, w placówce przy ulicy Saraçlar Caddesi, po odczekaniu w długiej kolejce. Poniżej zamieszczam plan pokazujący dokładną lokalizację tej placówki (plan można przesuwać i powiększać/pomniejszać).

Konsekwencje

Czy były jakieś konsekwencje braku naklejki (opłaty) ? Czy bez naklejki nie dało się wjechać na autostradę? A jak przejechaliście przez most nad Bosforem?