Pociąg Edirne-Stambuł

Witam, chciałbym dojechać autem do Edirne, zwiedzić to miasto, zostawić w nim samochód i pociągiem pojechać na dwa dni do Stambułu. Czy ktoś wie, gdzie można zostawić auto w Edirne i jak wygląda połączenie kolejowe z Edirne do Stambnułu?

Fora: 

Pociągi z Edirne

Z pociągiem Edirne-Stambuł jest taki problem, że praktycznie to połączenie nie istnieje, tj. tory przechodzą obecnie remont, przejazdy ze Stambułu odbywają się ze stacji oddalonej o 25 km od centrum miasta albo w ogóle podstawiane są na ich miejsce autokary. Może rozważ przejazd autokarem - tych jest mnóstwo i szybko jadą, prosto na główny dworzec autokarowy w Stambule, a z niego łatwo się dostać do miejsc atrakcyjnych turystycznie? P.S. Czemu nie chcesz jechać do Stambułu samochodem, byłoby prościej?

Rozumiem sentyment...

...ale pociągi w Turcji XXI wieku to jednak nie to samo, co dawne osmańskie połączenia (na niekorzyść tych nowszych). Szkoda pozbawiać się pięknych wyobrażeń... Zamiast tego ufunduj sobie w samym Stambule rozrywkę nowoczesną czyli przejazd metrem pod cieśniną Bosfor (linia Marmaray). Swoją drogą, Orient Expressem ciągle można pojechać z Paryża do Stambułu, ale tylko jeden raz w roku i za niebagatelną cenę 7 tysięcy euro od osoby :)