Lotnisko w Kars - dojazd

Witam,

mam pytanie dotyczące dojazdu z lotniska w Kars do centrum miasta. Lotnisko znajduje się około 6 km za miastem, więc w sumie i piechotką się można przejść, ale czy jest jakiś zorganizowany transport, czy stoją pod lotniskiem dolmusze? Podejrzewam, że taksówką bez problemu można się zabrać, ale po co przepłacać gdyby była inna mozliwość. Czy macie doświadczenia w tej kwestii?

Pozdrawiam, Marek.

Fora: 

Wan

Lotnisko widziałem tylko zza ogrodzenia... Dolmusze jeżdżą wszędzie, gdzie tylko są drogi. Trudniej o porozumienie się z kierowcą, jeśli nie znasz kurdyjskiego lub tureckiego :)) Ale zapewne masz już zabukowany hotel, poproś zatem właściciela o transfer do hotelu, to dość często spotykane zachowanie, więc chyba nie będzie oburzony :)

Ponieważ zabytki w Wan są na obrzeżach nowego miasta, a do niektórych jest wręcz dość daleko, rozważ wypożyczenie auta na lotnisku..

Pozdrawiam

 

Moje pytanie dotyczyło miasta

Moje pytanie dotyczyło miasta Kars, ale dzięki za odpowiedź. Nie mam jeszcze zabukowanego hotelu, będę szukał na miejscu. Nie znam też ani tureckiego ani kurdyjskiego, ale sądzę, że dam radę. Mini rozmówki w rękę, uśmiech na twarzy i będzie dobrze. Znalazłem stronę lotniska w Kars i piszą tam, że spod lotniska do centrum jeździ komunikacja miejska skoordynowana z przylotami. Brak jednak informacji odnośnie ceny, przystanków. Podejrzewam, że z każdym przylotem podstawiają autobus, który wiezie pasażerów do centrum.

Kars

Kars, oczywiście!

Chleb, autobusy i dolmusze są w Turcji bardzo tanie. Podejrzewam, że przed lotniskiem stoją dolmusze i zawiozą do centrum starego czy nowego Karsu, i wysadzą przed hotelem. Powodzenia!

 

Wg informacji oficjalnych...

...czyli ze strony www lotniska w Kars, kursują z niego do centrum miasta autobusy, skoordynowane czasowo z godzinami przylotów. Wg Lonely Planet kursują tam też busiki typu serwis za 3-4 liry.