Kilka moich doświadczeń z Istanbulu

Witam :)

Jestem tu nowa, ale właśnie przeżywam fascynację Turcją w Sandałach.

W chwili obecnej przebywam na Erasmusie w Istanbule. Wcześniej zdarzało mi się wchodzić na tą stronę, ale jakoś nigdy nie wczytywałam się w nią głębiej… Teraz mi głupio.

Chciałam się trochę odwzajemnić i podzielić moimi obserwacjami na temat Turcji. Ostrzegam jednak, że mój blog nie jest o Turcji. Opowiada o moich bardzo subiektywnych odczuciach i przeżyciach, Turcja jest tu raczej w tle- ostrzegam, bo nie chcę, żeby ktoś się rozczarował lub zniesmaczył treścią innych postów (z resztą tytuł bloga chyba mówi sam za siebie? :) ). Podaję linki do postów, w których piszę o Turcji. Wydaje mi się, że jest to spojrzenie z trochę innej perspektywy, więc kogoś może zaciekawić.

Dodam, że jestem studentem architektury.

 

Dzień Republiki (otwarcie Marmaray) – krótko o tym jak to wyglądało. Śmieszne jest to, że mieszkam w Uskudarze, a tym że budują tutaj to metro dowiedziałam się dwa dni przed otwarciem.  Poziom uświadomienia społecznego żałosny, wiem. Będę nad tym pracować:

http://spowiednikpsychopatki.blogspot.com/2013/10/dzien-republiki.html

 

Moje spojrzenie na Istanbul, oczami architekta. Ludzie mówią, że post jest „zabawny”. Nie miał taki być, ale jeśli tak to chyba dobrze…

http://spowiednikpsychopatki.blogspot.com/2013/11/przestrzen-stanbulu.html

 

O moich codziennych podróżach promem (moja uczelnia jest w Europejskiej stronie :) )

Dużo ładnych zdjęć:

http://spowiednikpsychopatki.blogspot.com/2013/11/bosfor.html

 

Moje wrażenia z pierwszego tygodnia w Turcji:

 http://spowiednikpsychopatki.blogspot.com/2013/11/pierwszy-tydzien.html

 

Szkice z Istanbulu. Na początku dużo piszę o rysowaniu w ogóle. Można to sobie przewinąć i przejść od razu do rysuneczków. Akurat ten post jest raczej nudny, skierowany głównie do osób zainteresowanych architekturą lub rysowaniem:

 http://spowiednikpsychopatki.blogspot.com/2013/12/szkicownik.html


Przerpraszam za wszelkie błędy i niedoskonałości. Dopiero się uczę, jak tworzyć bloga. Mam nadzieję, że ktoś z Was jednak znajdzie wśród tych linków coś ciekawego :)

Fora: 

Chryste Panie, dziewczyno,

Chryste Panie, dziewczyno, piszesz jakbyś dopiero co ukończyła podstawówkę. Koszmarne konstrukcje zdań, byki ortograficzne (w dobie Worda!). Super, że chcesz się dzielić z innymi swoimi spostrzeżeniami, ale jeśli już decydujesz się na upublicznienie swojej twórczości, to okaż ewentualnym czytelnikom minimum szacunku i trochę dopieść swój teskt. Nie mówię, żeby od razu jakieś drogie spa, ale chociaż uczesz tę plątaninę myśli.

re:Chryste Panie, dziewczyno,

Z ortografią pewnie msz rację, będę zwracać większą uwagę. Co do stylistyki jestem szczerze zdziwona Twoją opinią, bo jak dotąd nikt mi się jeszcze nie skarżył. Wręcz przeciwnie, na ogół się zachwycją. Podejrzewam, że to może być kwestia gustu, mnie na przykład czasem denerwują sposoby pisania uznanych pisarzy, ale nie znaczy to że są niepoprawne... Jakbyś jednak czytał dalej będę wdzięczna za wytknięcia konkretnych "błędów stylisycznych". A za ortografię już się zabiaram. Jak napisałam dopiero zaczynam się uczyć jak to wszystko robić...

Pozdrawiam

Pomysł na bloga ogólnie mi się podoba, ale...

...faktycznie trudno się czyta ze względu na błędy ortograficzne i interpunkcyjne. Ponieważ, jak piszesz, dopiero zaczynasz się uczyć, jak prowadzić taką stronę, to proszę weź sobie do serca rady naszych użytkowników. Warto przed publikacją tekstu przepuścić go przez słownik, który wyłapie najpoważniejsze błędy (tylko nie daj się skusić autokorekcie - powoduje ona koszmarne pomyłki). Tylko się nie zniechęcaj, ciekawie piszesz i ładnie to ilustrujesz :)

Ciekawy temat. Z pewnością

Ciekawy temat. Z pewnością będę tu zaglądał. Zwłaszcza dlatego, że jestem absolwentem tej samej uczelni i tego samego kierunku, a jeszcze dodatkowo, mój syn, właśnie studiuje architekturę na Politechnice Krakowskiej.

Jednak też jestem trochę zniesmaczony ortografią. Na czwartym roku studiów powinna Pani wiedzieć, że to architektura, a nie architektóra!

Do Yogi

To było takie proste? Cieszę się :)

Mam nadzieję, że teraz ktoś w końcu zacznie komentować też treść, nie tylko formę ;)

Niestety z interpunkcją jest trudniej, ale taka jest cena tego, że monopolu na pisanie nie mają tylko poloniści...

Komentarz co do treści bloga

Twoje wpisy o Stambule są ciekawe, zwłaszcza, że dotyczą nie tych najbardziej znanych punktów turystycznych miasta, ale rozmaitych zaułków i budynków, które interesują bardziej architektów niż turystów. Szkice dodają wpisom dużo uroku, ale z jakością zdjęć bywa już rozmaicie, o czym pewnie sama wiesz.

Zastanawia mnie natomiast łatwość, z jaką opisujesz zawirowania w swoim życiu prywatnym, w dodatku z pewnymi szczegółami, które wiele osób wolałoby zachować dla siebie i najbliższych. Czytając takie wpisy (w sumie dałam radę zapoznać się z dwoma) czułam się zażenowana, jakbym zaglądała komuś pod kołdrę. Wcale tego nie chciałam, ale przeszukując Twój blog pod kątem tureckich wpisów po prostu w nie wdepnęłam i teraz czuję niesmak :(

Bardzo ciekawy blog ! Choć

Bardzo ciekawy blog ! Choć nie jestem architektem, a lekarzem, wydaje mi się, że wpisy o architekturze prowadzone są w sposób bardzo przystępny. Na pewno pozwalają spojrzeć na Stambuł z nieco innej perspektywy uzupełniając dotychczasowe wyobrażenie o tym niezwykłym miejscu.
Co do reszty postów.. ech.. droga Marlo, powinnaś podjąć decyzję jaka tematyka pisarstwa Cię satysfakcjonuje i dokonać wyboru.

Może źle się wyraziłam...

Może źle się wyraziłam... Moje ostrzeżenie o treści bloga wynikało stąd, że wiem, że  rzeczy o których tam piszę nie są dla każdego. Ja też z resztą pewnie źle bym się czuła, gdybym zaczęła czytać książkę z przeświadczeniem, że tematyczna powieść podróżnicza, a zamiast tego okazałby sie to np. nudny podręcznik do historii, lub sprośny erotyk. Stąd ostżerzenie. Nie zabraniam jednak czytać. Wręcz przeciwnie. Izo, jeśli uczucie zaciekawienia jeste większe niż uczucie niesmaku możesz czuć sie mile widziana na moim blogu.

Do PuppetMaster: Już się zdecydowałam o czym pisać- piszę o sobie i oswoim życiu. Istanbul jest teraz częścia mojego życia, stąd wzięłam się na tym forum :)

Jednak wydaje mi się, że to nie jest miejsce do omawiania tych "innych" wątków. Jak ktoś chce, to zapraszam do komentowania na blogu, lub wysłania mi wiadomości prywatnej.

A tutaj zostanimy tylko przy tematyce Turcji... :)

czy da się...

oddzielić sferę oficjalną od prywatnej w blogosferze...

a to chyba jest już wątek ponad siły ...