Ile kosztuje prom?

Ile kosztuje prom z Instambułu na drugą jego stronę? 

Tak miej więcej, dzięki za odpowiedzi :D 

Fora: 

Promy w Stambule

Ciekawe, jaka to ta druga strona Stambułu? Jeżeli chodzi Ci o rejs przez cieśninę Bosfor, z Europy do Azji (lub odwrotnie) to cena żetonu wynosi w granicach 1.50 TL czyli jakieś 2 zł 70 gr.

Uuu, szkoda...

...ale i tak to nieduża cena jak na podróż międzykontynentalną ;) Może przy okazji kolejnej wizyty w Stambule sprawdzisz, czy dalej ceny rosną?

W nas znowu podrożało

W nas znowu podrożało paliwo, to nalezy spodziewać się kolejnej podwyżki.

od soboty litr diesla to 4,16 TLy - co przy dzisiejszym kursie jest 7,61 PLN

zamieszkajwturcji

ceny diesla

Ceny paliwa w Turcji są znacznie zróżnicowane, we wrześniu najtaniej było w okolicach Izmitu (nawet 3,53 TLY), bez kłopotu spotka się porządną stację z ceną 3,70 - 3,90 za litr, chociaż obok, w PO lub Apet diesel kosztuje 4,04 - 4,25

Najdrożej jest w rejonach turystycznych (Kapadocja, Pamukkkale, wybrzeże Egejskie (chociaż w Izmirze jest rafineria!), drożej w miastach niż  przy autostradach i drogach głownych. Przeliczając średnie 4TLY: 2,30 TLY/euro = 1,74 euro/ltr = 7,10 PLN.

Ważne: tanie paliwo nie znaczy złe - opinia powyższa wynika z przejechania 7 tys. km, bez objawów różnicy w jakości paliwa (a tankowałem zarówno tanie jak i droższe paliwo). 

 

Cena jetonu to obecnie

Cena jetonu to obecnie (październik 2012) 3 TL. Prom przez Bosfor -> 3 TL a na Wyspy Książęce -> 5 TL (pomiędzy wyspami również)